Dziś jest środa, 28 października
Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy

W sklepie nie kupimy alkoholu? Polacy nie godzą się na takie rozwiązanie, ważne słowa posła PiS

17.10
0

Czy wkrótce w sklepach po pewnej godzinie nie kupimy alkoholu? Póki co rząd nie zdecydował się na takie rozwiązanie, ale jego przedstawiciele nie ukrywają, że w obliczu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem możliwe są wszystkie sposoby, żeby zatrzymać epidemię.Rząd co chwilę rozważa oraz następnie wprowadza kolejne zakazy mające na celu walkę z wciąż groźną epidemią koronawirusa. Niektóre z nich budzą duży przeciw społeczny, a także wywołują protesty. W minionym tygodniu w przestrzeni publicznej pojawiły się przecieki, mówiące o możliwości wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach po określonej godzinie.

Nie wiadomo, na ile taki zakaz byłby skuteczny. Media donosiły, że tego typu produkty nie mogłyby być sprzedawane po godzinie 19. Te informacje oburzyły wielu Polaków. Nerwowo zareagowała także branża alkoholowa, argumentując to brakiem logiki rządzących. O co dokładnie poszło? Przedstawiciele firm produkujących alkohol przekonywali, że w przypadku wprowadzenia takiego zakazu, wzrośnie handel nielegalnym alkoholem, a także część osób zacznie wytwarzać go na własną rękę.

Póki co jednak rząd nie zdecydował się na taki ruch, ale nie jest to wykluczone. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała był gościem programu "Tłit" Wirutalnej Polski, gdzie odniósł się do tej kwestii. Parlamentarzysta wyraził wątpliwość co do skuteczności takiego rozwiązania.

- Moja wątpliwość jest jednak taka czy tego rodzaju zakaz spowoduje, że ludzie nie będą spożywać alkoholu - ocenia Horała, przyznając jednocześnie, że "analizowane są różne rozwiązania".

rd, źródło: wp.pl

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Zobacz!

1. W piątek wejdą w życie drakońskie obostrzenia? Nie wyjdziemy z domów, a gospodarkę czeka całkowity lockdown?

2. Szokujące informacje! Polski rząd wysyła wojsko na ulice. Żołnierze wystąpią przeciwko Polakom?

3. Już jutro odczujemy nową restrykcję rządu. Bardzo surowe prawo dotyczy milionów osób, uważajcie na kary!

4. Minister nagle zabrał głos w sprawie lockdownu i kolejnych obostrzeń. Bardzo złe wieści dla Polaków, wszystko stało się jasne

5. Złe informacje w sprawie zakazu dla wszystkich Polaków w sklepach. Morawiecki zabrał głos, wiele osób będzie wściekłych

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych i najnowszych informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności