Dziś jest środa, 28 października
Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy

Przerażony minister zdrowia powiedział prawdę. Pilny apel do wszystkich Polaków, chodzi o koronawirusa

18.10
0

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wytrzymał i mówi wiele słów prawdy w czasie trwającej wciąż epidemii koronawirusa w Polsce. Niedzielski bardzo ostro ocenia zachowanie części społeczeństwa.Wielu Polaków nie stosuje się do obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Niektórzy robią to nieumyślnie np. zapominając zakrywać usta i nos czy też podróżując samochodem z nieznajomymi osobami bez maseczek.

Część osób świadomie jednak łamie obowiązujące zakazy i nakazy. Bywa nawet, że samo istnienie koronawirusa jest kwestionowane. Według informacji portalu ciekaweliczby.pl, nawet 17% Polaków nie wierzy w jego istnienie, a wśród osób poniżej 30 roku życia odsetek sięga niemal 30% badanych.

W ostatnich dniach popularność zdobywają teorie dotyczące nielegalności karania za brak maseczek w przestrzeni publicznej. Wielu prawników tłumaczy, że nie ma podstawy prawnej do takiego działania. Dlatego też rząd przygotowuje się do rozwiązania tego problemu na poziomie ustawy, a nie - jak dotychczas - w formie rozporządzenia.

Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski nie wytrzymał rosnącego grona osób omijających stosowanie obostrzeń. W ostrych słowach krytykuje ich za brak odpowiedzialności. Apeluje przy tym ciągle o stosowanie się do przepisów.

Przedstawiciel resortu przyznaje, że jest "przerażony osobami, które ścigają się w pomysłach na obejście obostrzeń". Adam Niedzielski wskazał, że takie zachowanie to egoizm. - Nie szkodzicie tylko sobie ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm - uważa minister.

Czy słowa ministra przemówią niektórym do rozumu? Z pewnością nie wszystkim, ale warto podkreślić, że polska policja oraz inne służby mundurowe takie jak np. straż miejska zaczynają bezwzględnie egzekwować przepisy wydane w celu zahamowania epidemii koronawirusa.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Zobacz!

1. W piątek wejdą w życie drakońskie obostrzenia? Nie wyjdziemy z domów, a gospodarkę czeka całkowity lockdown?

2. Szokujące informacje! Polski rząd wysyła wojsko na ulice. Żołnierze wystąpią przeciwko Polakom?

3. Już jutro odczujemy nową restrykcję rządu. Bardzo surowe prawo dotyczy milionów osób, uważajcie na kary!

4. Minister nagle zabrał głos w sprawie lockdownu i kolejnych obostrzeń. Bardzo złe wieści dla Polaków, wszystko stało się jasne

5. Złe informacje w sprawie zakazu dla wszystkich Polaków w sklepach. Morawiecki zabrał głos, wiele osób będzie wściekłych

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych i najnowszych informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności