Dziś jest środa, 28 października
Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy

Klamka zapadła, od jutra ogromna zmiana w polskich szkołach. Bardzo ważny apel ministra edukacji!

18.10
0

Minister edukacji Dariusz Piontkowski apeluje do uczniów szkół ponadpodstawowych. Już jutro w tych placówkach wchodzą w życie ogromne zmiany. Znamy szczegóły!Od wielu tygodni w całej Polsce trwa dyskusja na temat możliwego zamknięcia wszystkich szkół. Część osób - w tym większość uczniów - chce ich jak najszybszego zamknięcia. Inne osoby protestują przeciwko takiemu rozwiązaniu, wskazując, że mogłoby to przynieść opłakane skutki dla gospodarki, bowiem bardzo często uczniowie nie mieliby z kim zostać w domu, co wymagałoby nieobecności przynajmniej jednego z rodziców w pracy.

Ministerstwo edukacji podjęło decyzję, co dalej z nauką. Wiadomo też, że na ten moment żadne scenariusze nie są wykluczone, jeśli chodzi o dalsze kroki. Wszystko z powodu rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa.

Od jutra, poniedziałku 19 października wchodzą ważne zmiany dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. W tzw. strefach żółtych nauka ma się odbywać w sposób hybrydowy, co oznacza, że połowa uczniów ma się fizycznie pojawiać w szkole, druga połowa zaś odbywać będzie naukę w sposób zdalny.

W tak zwanych strefach czerwonych wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych będą zobowiązani do nauki zdalnej. Są jednak wyjątki. Nauka zdalna nie będzie dotyczyła na przykład praktyk zawodowych oraz zajęć praktycznych.

- A podstawówki będą się uczyć normalnie, bo nie ma pieniędzy na zapłacenie rodzicom, którzy będą zostawać w domach z dziećmi. Ciekawie będzie - krytykuje jedna z internautek. Niektórzy eksperci krytykują rząd za ten ruch i wskazują, że w ten sposób uczniowie będą dzieleni i zakończą pewien etap nauki z różną wiedzą.

- Będziemy mieli młodych Polaków, którzy będą inaczej przygotowani i będą różnili się jakościowo, jeśli chodzi o wiedzę i o umiejętności - przekonuje w radiu TOK FM prof. Marek Konopczyński, członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

Tymczasem minister edukacji Dariusz Piontkowski skierował apel do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Przypomniał, że zawieszenie stacjonarnych zajęć dla części uczniów jest podyktowane chęcią ograniczenia epidemii, a także potrzebą ochrony osób starszych, dla których koronawirus jest najbardziej śmiertelny.

- Dlatego też zwracam się do was drodzy uczniowie, aby po zakończeniu zajęć wirtualnych, zajęć na odległość, byście pamiętali o tym poza lekcjami - apeluje minister Piontkowski.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Zobacz!

1. W piątek wejdą w życie drakońskie obostrzenia? Nie wyjdziemy z domów, a gospodarkę czeka całkowity lockdown?

2. Szokujące informacje! Polski rząd wysyła wojsko na ulice. Żołnierze wystąpią przeciwko Polakom?

3. Już jutro odczujemy nową restrykcję rządu. Bardzo surowe prawo dotyczy milionów osób, uważajcie na kary!

4. Minister nagle zabrał głos w sprawie lockdownu i kolejnych obostrzeń. Bardzo złe wieści dla Polaków, wszystko stało się jasne

5. Złe informacje w sprawie zakazu dla wszystkich Polaków w sklepach. Morawiecki zabrał głos, wiele osób będzie wściekłych

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych i najnowszych informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności