Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Pilna wiadomość ministra do wszystkich Polaków. Zacznie się już w przyszłym tygodniu, trzeba być gotowym, katastrofalne informacje

19.10
0

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi Polakom wprost, co czeka kraj w przyszłym tygodniu. Sytuacja jest bardzo zła i nie należy liczyć na jej szybką poprawę.W ostatnich dniach systematycznie rośnie liczba nowych, wykrytych zakażeń na koronawirusa w całej Polsce. Medialne relacje z wielu szpitali są przerażające, brakuje tam bowiem wolnych łóżek i osób do obsługi aparatury wspomagającej życie i leczenie. Dodajmy, że według przynajmniej części ekspertów oficjalne, rządowe dane co do liczby osób zakażonych nie są zgodne z rzeczywistością , bowiem w opinii ekspertów są niedoszacowane.

Tymczasem przed chwilą minister zdrowia Adam Niedzielski zorganizował konferencję prasową z której płynie dla Polaków tylko jeden wniosek: muszą być gotowi na wszystko. Minister przyznaje, że już w przyszłym tygodniu dzienna liczba zakażeń może być większa niż 10, a nawet 15 tysięcy! Warto dodać, że resort zdrowia poinformował dziś o blisko 7500 nowych przypadków, co jednak stanowi wzrost o prawie 90% względem tego samego dnia poprzedniego tygodnia.

Jakby tego było mało, ministerstwo nie wyklucza, że czarny scenariusz w postaci takiej liczby zakażeń ziści się jeszcze w tym tygodniu! - Wzrost, mimo obniżki weekendowej, nadal jest dynamiczny (...) Jeżeli w tym tempie będzie się zwiększała liczba zachorowań, to trzeba mieć świadomość, że w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tysięcy zakażeń - mówi wprost minister Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, jak już dzisiaj informowaliśmy na łamach portalu ExtraFakty.pl, prognozy co do rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce są przerażające. Przeważa pogląd, że największy szczyt zachorowań jeszcze przed nami. - W najgorszym scenariuszu dzienna liczba zakażonych może sięgać pod koniec stycznia średnio 280 tys. osób - informuje "Gazeta Wyborcza", powołując się na prognozy amerykańskiego Instytutu Pomiarów i Oceny Zdrowia.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności