Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Premier Morawiecki mówi o nowych restrykcjach. Polacy będą wściekli, czy to konieczność? Znamy szczegóły

19.10
0

Czy już wkrótce rząd zdecyduje się na wprowadzenie w całym kraju nowych restrykcji. Jest to prawdopodobne, biorąc pod uwagę przede wszystkim rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Na ten temat wypowiedział się szef polskiego rządu, premier Mateusz Morawiecki.Wciąż nie maleje zagrożenie związane z epidemią koronawirusa w Polsce. Coraz więcej powiatów kwalifikuje się do tzw. czerwonej strefy, w której restrykcje są największe. Pomimo tego, niewykluczone są kolejne obostrzenia w całym kraju.

Warto podkreślić, że wielu Polaków krytykuje wprowadzanie nowych zakazów i nakazów, jednak rząd nie przestaje myśleć o sposobach na skuteczne zatrzymanie wciąż rosnącej liczby nowych zakażeń. Przypomnijmy, tylko dzisiaj resort zdrowia poinformował o ponad 7500 kolejnych przypadkach koronawirusa w całym kraju!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś, że szpitale mogą korzystać z rezerw m.in. respiratorów, więc nie ma obaw, że ktokolwiek pozostanie bez specjalistycznego sprzętu do ratowania życia i zdrowia.

Najważniejsza jest jednak deklaracja nowych obostrzeń w Polsce. Szef rządu poinformował dziś, że jeżeli zajdzie konieczność ich wprowadzenia, to nastąpi to w ciągu kilku najbliższych dni. Na ten moment premier nie powiedział o jakie obostrzenia chodzi.

Wcześniej była mowa m.in. o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach np. po godzinie 19, a podczas wiosennej fali pandemii koronawirusa rząd zdecydował się na zamknięcie szkół, hoteli, pubów i restauracji. Za granicą władze wprowadzają czasem jeszcze bardziej restrykcyjne normy jak np. godzina policyjna czy też konieczność poruszania się jedynie w określonej odległości od domu.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności