Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Rząd szykuje się do ponownego lockdownu w całej Polsce? Niepokojące słowa, zupełnie nowa narracja władzy

20.10
0

Czy wkrótce polskie władze zdecydują się na ponowny lockdown w całej Polsce? Pewne jest jedno: rząd zmienia wcześniejszą narrację w tej sprawie.Przez dłuższy czas przedstawiciele polskiego rządu jednoznacznie negatywnie mówili o możliwości ponownego lockdownu, a więc zamrożeniu gospodarki w całej Polsce. Oznaczałoby to z pewnością ogromny uszczerbek dla większości przedsiębiorstw i części pracowników. Nie wiadomo na ile negatywnie wpłynęłoby to również na państwowy budżet. Okazuje się jednak, że władza zmienia w tej sprawie jednoznaczną - jak dotąd - narrację.

Wczoraj wieczorem szef kancelarii premiera Michał Dworczyk był gościem telewizji TVN24. Zapytany o plany rządu co do drugiego lockdownu nie zaprzeczył, że jest to możliwe. - Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie dlatego, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać - powiedział Dworczyk na antenie telewizji TVN24.

To duża zmiana względem wcześniejszych komunikatów, które brzmiały: "nic takiego nie jest planowane", "to zagroziłoby gospodarce", "absolutnie nie dyskutujemy o ponownym lockdownie". Okazuje się, że teraz "sytuacja jest dynamiczna" i "trudno jednoznacznie się wypowiadać".

Te słowa szczególnie niepokoją w kontekście ostatniej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział uważną obserwację krzywej zachorowań na koronawirusa i w razie niepokojących sygnałów wprowadzenie kolejnych restrykcji. Decyzja w tej sprawie ma nastąpić ? według słów szefa rządu ? w ciągu kilku najbliższych dni.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności