Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Już w najbliższy czwartek ogromne zmiany dla milionów Polaków, znamy szczegóły, jest bardzo źle

20.10
0

Już w najbliższy czwartek mają zostać ogłoszone bardzo duże zmiany dla milionów Polaków. Chodzi o restrykcje. Wszystko ma związek z gwałtownie rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.Rząd niedawno podjął decyzję zgodnie z którą każdy powiat w Polsce jest zakwalifikowany do tzw. żółtej bądź czerwonej strefy. Wcześniej niektóre powiaty nie kwalifikowały się nawet do bycia w żółtej strefie, jednak ogromna zmiana w tym zakresie nastąpiła 10 października i od tego czasu w kraju występują tylko dwa rodzaje stref.

Wszystko zależy od liczby zakażeń w danej jednostce samorządu terytorialnego. Chodzi o wskaźnik zachorowań w ciągu ostatnich 14 dni na 10 tysięcy mieszkańców. Jeżeli suma zachorowań z takiego działania przekroczy liczbę 12, wówczas dana strefa staje się "czerwoną".

Jakie zasady obowiązują w czerwonych strefach, które różnią się od tych funkcjonujących w strefach żółtych? To przede wszystkim ograniczenie liczby osób w sklepach i marketach do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w większych placówkach i do 5 osób na kasę w mniejszych sklepach. Obowiązuje też np. zakaz organizacji przyjęć, wesel i styp, a także mniejszy limit osób na nabożeństwach religijnych - 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Zgromadzenia publiczne mogą liczyć do 10 osób, a szkoły wyższe i ponadpodstawowe, za wyjątkiem zajęć praktycznych, przechodzą na zdalne nauczanie.

Wiadomo, że już w najbliższy czwartek resort zdrowia ogłosi, które powiaty dołączą do grona jednostek funkcjonujących w strefie czerwonej. W skali kraju dodatkowymi obostrzeniami może być objętych co najmniej kilka milionów osób. Ma to związek z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w całym kraju.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności