Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Wraca zdalne nauczanie? Najnowsza informacja rzecznika rządu. Dziś decyzje, co z milionami uczniów

21.10
0

Czy już wkrótce wszyscy uczniowie w Polsce wrócą do zdalnego nauczania? Wiadomo, co na ten temat mówi rzecznik rządu. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych.Na ten moment w całej Polsce restrykcje w szkolnictwie obejmują wyłącznie szkoły ponadpodstawowe oraz wyższe. W tak zwanych strefach żółtych nauczanie odbywa się w trybie hybrydowym, a więc część uczniów uczy się standardowo, w szkole, natomiast część zdalnie. Inaczej sytuacja wygląda w strefach czerwonych, gdzie nauka odbywa się wyłącznie w trybie zdalnym. Warto dodać, że powyższe reguły nie obejmują nauki praktycznej, a więc np. praktyk czy warsztatów, gdzie niezbędna jest fizyczna obecność przyuczanego.

Od dłuższego czasu trwa ogólnopolska debata, czy zamknąć wszystkie szkoły w całej Polsce, jak miało to miejsce podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa. Tym razem rządzący nie są jednak przekonani do takiego rozwiązania.

Głównym argumentem przeciw takiemu rozwiązaniu jest między innymi konieczność zapewnienia opieki dla tak szerokiego grona uczniów. Chodzi przede wszystkim o młodsze dzieci, uczęszczające do początkowych klas szkół podstawowych, jak również o przedszkolaków. Gdyby zdecydowano się na wariant zamknięcia wszystkich placówek, wówczas przynajmniej jeden z rodziców musiałby w większości przypadków korzystać ze zwolnienia w pracy, co znalazłoby odbicie w zasiłkach wypłacanych przez ZUS, a także miałoby konsekwencje dla gospodarki, której stan i tak jest mocno nadwyrężony z powodu pandemii.

Rzecznik rządu Piotr Muller był gościem Radia Plus, gdzie poinformował, że to właśnie dziś specjalny rządowy zespół ma decydować o ewentualnej nauce zdalnej. Decyzja zostanie podjęta na podstawie najnowszych danych epidemiologicznych.

Z kolei ogłoszenie stanowiska w tej sprawie ma się odbyć jutro. Rzecznik zaznaczył, że póki co nie zostały podjęte żadne wiążące decyzje. Przyznaje przy tym, że poszerzenie nauki zdalnej to jeden z przyjmowanych wariantów. Ma on jednak dotyczyć tylko uczniów najstarszych klas szkół podstawowych.

- To jest jeden z wariantów, który się pojawił. Jeżeli takie decyzje zapadną, to pewnie obejmą tylko starsze klasy - informuje przedstawiciel rządu.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności