Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Premier ogłosił ogromną zmianę, wkrótce wejdzie w życie, decyzja została już podjęta. Znamy szczegóły, przeczytajcie koniecznie!

21.10
0

Premier Polski Mateusz Morawiecki rekomenduje rządowi wprowadzenie ogromnych zmian dla wszystkich Polaków. Wiemy, na czym mają polegać! Wiele osób nie będzie zadowolonych.Rząd niedawno podjął decyzję zgodnie z którą każdy powiat w Polsce jest zakwalifikowany do tzw. żółtej bądź czerwonej strefy. Wcześniej niektóre powiaty nie kwalifikowały się nawet do bycia w żółtej strefie, jednak ogromna zmiana w tym zakresie nastąpiła 10 października i od tego czasu w kraju występują tylko dwa rodzaje stref.

Jakie zasady obowiązują w czerwonych strefach, które różnią się od tych funkcjonujących w strefach żółtych? To przede wszystkim ograniczenie liczby osób w sklepach i marketach do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w większych placówkach i do 5 osób na kasę w mniejszych sklepach. Obowiązuje też np. zakaz organizacji przyjęć, wesel i styp, a także mniejszy limit osób na nabożeństwach religijnych - 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Zgromadzenia publiczne mogą liczyć do 10 osób, a szkoły wyższe i ponadpodstawowe, za wyjątkiem zajęć praktycznych, przechodzą na zdalne nauczanie.

Premier Mateusz Morawiecki nagle zapowiedział objęcie całej Polski czerwoną strefą. Zmiana w tym zakresie ma nastąpić już w najbliższą sobotę! - Mamy już taką liczbę powiatów zaznaczonych na czerwono i 88% populacji, że będę rekomendował, abyśmy podjęli decyzję, żeby cała Polska od soboty była strefą czerwoną - poinformował Mateusz Morawiecki na antenie telewizji Polsat News w programie "Gość Wydarzeń".

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności