Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Już jutro odczujemy nową restrykcję rządu. Bardzo surowe prawo dotyczy milionów osób, uważajcie na kary!

25.10.2020
0

Już jutro w życie wchodzi nowa restrykcja polskiego rządu. Dotyczy ona milionów osób w całym kraju!Już jutro miliony osób w Polsce odczują efekt nowych restrykcji. Za złamanie obowiązujących przepisów obowiązują surowe kary. O co chodzi? To właśnie już jutro dzieci i młodzież do 16 roku życia może poruszać się w przestrzeni publicznej wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dotyczy to jednak tylko roboczych dni tygodnia, a więc od poniedziałku do piątku i tylko w godzinach od 8 do 16. Dodatkowo, osoby do 16 roku życia mogą samodzielnie udać się do szkoły, jak również w drogę powrotną do domu.

Skąd pomysł na takie ograniczenie? Od niedzieli cała Polska jest czerwoną strefą i uczniowie większości szkół przeszli na zdalne nauczanie. Rząd chce, żeby w godzinach nauki dzieci i młodzież nie korzystała z innych aktywności, niż te przewidziane w programie nauczania.

Dzięki temu być może uda się uniknąć transmisji koronawirusa, który ostatnio zbiera śmiertelne żniwo w całym kraju. Normą stały się komunikaty o ponad 10 tysiącach dziennych zakażeń, jak również o zgonach, których dziennie jest nawet ponad sto!

Czy młodzi Polacy zastosują się do norm? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ale z pewnością przepisy zdyscyplinują wiele osób. Nowe rozwiązania ustawowe dają bowiem władzy podstawę do nałożenia kar za złamanie zakazów. Tylko, czy w ten sposób uda się ograniczyć liczbę zakażeń koronawirusem? Z pewnością pokażą to najbliższe tygodnie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności