Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

W piątek wejdą w życie drakońskie obostrzenia? Nie wyjdziemy z domów, a gospodarkę czeka całkowity lockdown?

26.10
0

Czy już w tym tygodniu wejdą w życie kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa? Nie jest to wykluczone, a Polaków może czekać drakońskie ograniczenie wolności.Rząd dopiero co wprowadził na terenie całego kraju nowe restrykcje. Chodzi na przykład o przejście na naukę zdalną przez większość uczniów szkół podstawowych, zakaz przemieszczania się w określonych godzinach dla dzieci i młodzieży bez opieki dorosłych, a także zamknięcie pubów, restauracji oraz innych obiektów gastronomicznych.

Niestety, efekty wymienionych obostrzeń w zakresie zwalczania kolejnych przypadków koronawirusa mogą być widoczne najwcześniej za kilka lub nawet kilkanaście dni. Polski rząd jest przerażony rosnącą liczbą zakażeń, zwłaszcza wobec doniesień o możliwych 20 tysiącach dziennych zachorowań w rozpoczynającym się tygodniu.

Z informacji do jakich dotarli dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że już wkrótce władza może zdecydować się na jeszcze bardziej radykalny ruch! Może to być na przykład całkowity lockdown gospodarki oraz całkowity zakaz przemieszczania się poza wyjściem do pracy lub na zakupy. Niewykluczone też, że na tryb nauki zdalnej przejdą młodsi uczniowie szkół podstawowych.

Już wkrótce dowiemy się, co dokładnie szykuje rząd. Z pewnością nowe restrykcje będą przesądzone w przypadku kolejnych wzrostów zakażeń. Jest to decyzja konieczna w obliczu niewydolności służby zdrowia i kompletnego nieprzygotowania na kolejną falę epidemii koronawirusa.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności