Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Szokujące informacje! Polski rząd wysyła wojsko na ulice. Żołnierze wystąpią przeciwko Polakom?

26.10
0

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wysłaniu wojska na ulice. Póki co nie wiadomo, jaka jest oficjalna przyczyna takiej decyzji.Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw w Polsce w związku z protestami, które trwają w polskich miastach z powodu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł de facto brak legalności aborcji ze względu na wadę płodu. Póki co policjanci radzili sobie z opanowaniem protestów, jednak pojawiające się w tej sprawie doniesienia mają wyjątkowo zły wydźwięk. Otóż premier Mateusz Morawiecki postanowił posłać na ulicę wojsko, na początek Żandarmerię Wojskową.

- W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego – czytamy w zarządzeniu premiera Morawieckiego.

Póki co rząd nie komentuje sprawy, więc nie wiadomo co jest przyczyną takiej decyzji. Faktem jest natomiast sprzyjająca postawa niektórych policjantów względem protestujących na ulicach. Stało się tak na przykład w Krakowie, gdzie policjanci poszli w proteście razem z uczestnikami, a także we Wrocławiu, w którym na przejściu dla pieszych policjantka drogówki zabezpieczająca protest zaczęła spontanicznie klaskać.

Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć, że taka decyzja władzy spotka się z ostrą krytyką opozycji i dużej części społeczeństwa. Czy tego nam trzeba w tak trudnych chwilach?

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności