Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Złe informacje w sprawie zakazu dla wszystkich Polaków w sklepach. Morawiecki zabrał głos, wiele osób będzie wściekłych

27.10
0

Co dalej z uciążliwym zakazem w polskich sklepach, który obowiązuje wszystkich obywateli? W sprawie zabrał głos sam premier Morawiecki, ale jego słowa nie przynoszą ulgi.W 2017 roku polski sejm przyjął ustawę znacznie ograniczającą handel w niedzielę na terenie całego kraju. Zaczął on obowiązywać w 2018 roku, stopniowo zamykając sklepy w poszczególne niedziele. Wprowadzeniu tego przepisu towarzyszyła argumentacja konieczności ochrony praw pracowników i ich rodzin.

Pandemia koronawirusa ponownie wywołała jednak temat zakazu handlu w niedziele. Przedsiębiorcy oraz niektórzy politycy apelowali o zniesienie – choćby tymczasowe – takiego obostrzenia. Ostatnio sprawą zajął się Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziś w nocy senatorowie podjęli decyzję o przesłaniu takiej propozycji do niższej izby parlamentu, a więc sejmu. Zgodnie z projektem, w czasie zagrożenia epidemicznego oraz w dobie epidemii oraz 90 dni po ustaniu takich stanów w ostatni dzień tygodnia nie obowiązywałby zakaz handlu przy jednoczesnym uwzględnieniu praw pracowników w postaci dwóch wolnych niedziel w 4-tygodniowych okresach. Politycy uważają, że zniesienie uciążliwego zakazu pomogłoby sklepom w czasie trudnej sytuacji gospodarczej, a ponadto w poszczególnych lokalach handlowych przebywałoby mniej osób, co mogłoby mieć dobre przełożenie na liczbę zakażeń koronawirusem.

Przez pewien czas przedstawiciele obozu rządzącego nie wykluczali takiego rozwiązania, jednak dziś okazało się, że perspektywy dla zwolenników handlu w ten dzień nie są obiecujące. Głos zabrał bowiem sam szef rządu premier Mateusz Morawiecki. - Na razie nie jest brane pod uwagę takie rozwiązanie - oświadczył. Jak widać, Morawiecki pozostawia sobie furtkę do ewentualnego zniesienia zakazu. Nie można jednak tego traktować jako pewnik, bowiem już wcześniej rząd udowadniał, że słowa i obietnice to jedno, a rzeczywistość i realne działania to drugie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności