Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Szokująca zapowiedź Kaczyńskiego. Szef PiS nazywa wszystkich uczestników protestów przestępcami!

28.10.2020
0

Prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz wicepremier Jarosław Kaczyński w ostrych słowach skrytykował antyrządowe demonstracje. Organizatorów oraz uczestników pikiet nazwał osobami, które dopuszczają się bardzo poważnego przestępstwa.Wczoraj w Internecie pojawiło się specjalne oświadczenie wicepremiera i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Dotyczyło one protestów po orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Szef partii rządzącej zaapelował w swoim wystąpieniu, nazywanym przez niektórych "orędziem" ze względu na podniosła formę, do obrony kościoła, który rzekomo ma być atakowany.

Wielu internautów zwraca jednak uwagę na fragment wystąpienia Kaczyńskiego i próbuje znaleźć zapowiedź, tego co może nastąpić wkrótce ze strony władzy. Jarosław Kaczyński zauważył, że w momencie ciężkiego przebiegu epidemii odbywają się protesty, pomimo tego, że oficjalne zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane. Prezes PiS ocenił, że demonstracje będą miały skutek w postaci śmierci wielu osób.

- Ci którzy do nich wzywają i ci, którzy w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, bardzo poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i obowiązek sprzeciwiania się tego typu wydarzeniom - powiedział w swoim wystąpieniu Kaczyński.

Dużo osób jest oburzonych tymi słowami. Wszyscy uczestnicy protestów zostali wrzuceni do jednego worka, a szef partii rządzącej ani słowa nie powiedział o kontrmanifestacjach. Mało tego, zaapelował o obronę kościołów, oczywiście w domyśle w sposób fizyczny. Jak oceniacie tego typu wypowiedź najważniejszej osoby w państwie, którą niewątpliwie jest Kaczyński?

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności