Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Minister obrony podjął decyzję, dziesiątki tysięcy żołnierzy na ulicach Polski. Znamy szczegóły!

29.10.2020
0

Minister obrony podjął decyzję o większym zaangażowaniu polskiego wojska w zwalczanie epidemii koronawirusa. Niektórzy internauci obawiają się, że może za tym kryć się chęć zwalczania również trwających w całym kraju demonstracji.Dziś padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. W skali kraju w ciągu ostatniej doby odnotowano ich według oficjalnych danych ponad 20 tysięcy! Tak jak już informowaliśmy, wiele szpitali jest skrajnie przeciążonych i przepełnionych. Brakuje sprzętu, łóżek i personelu, a ci pracownicy, którzy pozostali przy pacjentach uskarżają się na straszne warunki pracy.

Jakby było mało problemów w kraju, przez setki miejscowości - nie tylko tych dużych, ale również tych mniejszych - przechodzą protesty po kontrowersyjnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Tak jak już informowaliśmy, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wysłaniu na ulicę Żandarmerii Wojskowej, oficjalnie motywując to koniecznością wsparcia policji w zakresie utrzymania porządku związanego z epidemią koronawirusa.

Rząd uspokajał, że to rutynowe wsparcie wojska dla policji, jednak wiele osób było zbulwersowanych taką decyzją. - Jak tak można, policja czasem odmawia posłuszeństwa władzy widząc co się dzieje, a oni wysyłają przeciwko własnym obywatelom wojsko? - pytał niedawno jeden z internautów.

Dziś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął następną decyzję związaną z wojskiem. Polecił on dowódcom, żeby minimum 20 tysięcy żołnierzy w całym kraju pomagało w przeciwdziałaniu pandemii. - Rozszerzamy skalę zadań, które będą realizowani żołnierze - informuje szef resortu obrony.

Oficjalnie żołnierze mają pilnować przestrzegania kwarantanny, pomagać budować tymczasowe szpitale, pobierać wymazy, a także pomagać szeregowi instytucji publicznej w zakresie zadań związanych ze zwalczaniem epidemii. - Czynności niby rutynowe, ale nie wierzę rządowi. Źle to brzmi. Zaraz może się okazać, że zwalczanie epidemii to również zwalczanie protestów - ocenia internauta.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności