Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Drakońskie obostrzenia w całym kraju, całkowity lockdown! Współpracownik premiera powiedział prawdę, znamy datę i szczegóły

30.10.2020
0

Już wkrótce rząd może ogłosić bardzo drastyczne kroki w walce z epidemią. Współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego powiedział prawdę i podał prawdopodobną datę.Wczoraj przekroczona została psychologiczna bariera liczby zakażeń koronawirusem w całej Polsce. W ciągu doby przybyło aż 20 tysięcy zakażonych, co stanowi rekord! Zmarło przy tym ponad 300 osób zakażonych COVID-19. Te szokujące statystyki przerażają wielu Polaków, ale również rząd, który co chwilę ogłasza nowe restrykcje, które mają pomóc w powstrzymaniu ? przynajmniej częściowym ? trwającej epidemii.

Każdego dnia media i obywatele spekulują, jakie kroki jeszcze zostaną podjęte w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się zagrożenia. Jeszcze kilka tygodni temu rządzący stanowczo twierdzili, że nie ma planów ponownego zamknięcia gospodarki w całym kraju. Przekonywali, że to mogłoby mieć bardzo złe przełożenie na gospodarkę i przedsiębiorców. Wskazywali ponadto na inne możliwe obostrzenia, które byłyby mniej dotkliwe w skutkach.

Narracja bardzo szybko zmieniła się wraz ze wzrostem liczby zakażeń. Wczoraj rzecznik ministerstwa zdrowia w rozmowie z Radiem Plus poinformował, że ponowny lockdown jest możliwy i to nie "w długim, a w krótkim czasie", jeżeli liczba zakażeń dalej będzie rosła wykładniczo. Zwolennikiem szybkiego lockdownu jest minister zdrowia Adam Niedzielski, który jest podobno przerażony obecną sytuacją epidemiologiczną.

Tymczasem dzisiaj media podają przerażające informacje. "Gazecie Wyborczej" udało się porozmawiać z bliskim współpracownikiem premiera Morawieckiego. Mówi on, co wkrótce ma nastąpić i podaje konkretną datę.

Jeżeli sytuacja wzrostu zakażeń będzie się utrzymywać, co niestety jest wysoce prawdopodobne, rządowi pozostanie tylko jedno: całkowity lockdown we wszystkich częściach kraju. - Z arsenału możliwości w walce z epidemią został nam już tylko lockdown taki jak wiosną - mówi współpracownik Morawieckiego "Wyborczej" i podaje termin, kiedy może to nastąpić. To połowa listopada. Wygląda więc na to, że Polacy muszą szykować się na bardzo zły scenariusz, który nastąpi najpóźniej za dwa tygodnie!

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności