Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Strasznie złe informacje dla wszystkich Polaków. Lekarz mówi prawdę o epidemii koronawirusa w kraju, porażające szczegóły

31.10.2020
0

Eksperci są zgodni, że jesteśmy dopiero w początkowej fazie epidemii koronawirusa w Polsce. Tymczasem na światło dzienne wychodzą kolejne przerażające szczegóły. Rząd pomimo tego zapewnia, że panuje nad sytuacją. Jak jest naprawdę?Rząd pomimo kolejnych przerażających doniesień medialnych wciąż przekonuje, że w szpitalach wciąż są warunki do leczenia osób z koronawirusem. Niestety, każdy dzień przynosi nowe, niepokojące informacje na ten temat.

Mowa jest między innymi o braku miejsc, sprzętu i personelu na oddziałach i w szpitalach walczących z koronawirusem. Dzieje się tak pomimo początkowego stadium drugiej fali epidemii. Co ciekawe, oficjalne rządowe statystyki wyglądają całkiem dobrze, bowiem pokazują spore rezerwy służby zdrowia na rzecz pacjentów z COVID-19. Teraz okazuje się, że o katastrofalnym stanie służby zdrowia alarmują nie tylko media, ale również eksperci i lekarze.

- Służba zdrowia jakoś funkcjonuje. Wiele zależy od regionu, w którym jesteśmy. Są województwa, w których jest bardzo trudno, w innych jest trochę lżej. Ale we wszystkich regionach Polski na pewno jest problem z miejscami w szpitalach - mówi w programie Newsroom WP prof. Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Profesor przekazuje smutne informacje na temat kliniki, którą kieruje. Okazuje się, że nie ma tam już wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Czy władze kontrolują więc sytuację epidemiologiczną? - W niektórych dziedzinach jest ta kontrola, w innych jest już to niemożliwe - mówi wprost prof. Flisiak.

Wygląda więc na to, że trzeba zaufać medykom, którzy o problemach alarmują nie tylko od wielu tygodni, ale również od wielu miesięcy. Co wobec tego będzie w dalszych dniach i tygodniach, w których liczba zakażeń ma jeszcze wzrastać i to w szybkim tempie? Na to pytanie - co widać po panującym chaosie - nie ma nawet odpowiedzi polski rząd, a co dopiero obywatele...

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności