Dziś jest czwartek, 3 grudnia
Imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Już wkrótce zakaz wychodzenia z domu dla wszystkich Polaków i inne restrykcje? Wicepremier się wygadał, wiele osób będzie wściekłych

2.11
0

Czy już wkrótce pojawią się nowe restrykcje w całym kraju w związku z epidemią koronawirusa? Wicepremier mówi na przykład o możliwości wprowadzenia zakazu wyjścia z domu dla wszystkich obywateli!Liczba dziennych zakażeń koronawirusem w Polsce wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Co prawda dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o nieco ponad 15 tysiącach nowych przypadków, a już wcześniej bywały dni z ponad 20 tysiącami zakażeń, jednak to efekt testowania tylko w poprzedni dzień, więc dziś poznaliśmy wyniki testów z niedzieli, a to właśnie w ten dzień wykonuje się stosunkowo mało pobrań.

W związku z takim stanem rzeczy rządzący w Polsce i w różnych krajach świata wprowadzają nowe restrykcje i debatują o możliwościach powstrzymania lub ograniczenia transmisji wirusa.

Niedawno polski rząd zamknął szkoły dla większości uczniów i zalecił firmom wprowadzenie pracy zdalnej dla pracowników, których praca może być świadczona w ten sposób. Dodatkowo, urzędy od jutra nie będą przyjmować petentów osobiście poza kilkoma wyjątkami. To jednak wciąż za mało, bowiem liczba zakażeń rośnie.

Tymczasem wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin nie wyklucza, że już wkrótce zostanie wprowadzony zakaz wychodzenia z domu dla wszystkich Polaków. To kolejna możliwa restrykcja w walce z koronawirusem. Wicepremier zapewnia jednak, że jest przeciwnikiem lockdownu w gospodarce.

Te słowa nie powinny jednak działać uspokajająco na wszystkich obywateli, bowiem rząd Prawa i Sprawiedliwości już nie raz udowadniał, że słowa, obietnice i zapowiedzi to jedno, natomiast przepisy i realne działania to drugie. Tak było na przykład z zamknięciem szkół. Przypomnijmy, rząd zapowiadał, że nie dojdzie do zamknięcia wszystkich placówek. Podobnie sytuacja miała się z zamykaniem cmentarzy, które miały pozostać otwarte 1 listopada.

Jarosław Gowin twierdzi, że do lockdownu nie dojdzie, jednak handel powinien być gotowy na dodatkowe restrykcje. Przedstawiciel rządu zapowiada też nowe obostrzenia dla wszystkich obywateli.

- Osobna sprawa to, czy nie zbliża się pora, by ograniczyć pozazawodową aktywność Polaków. Mamy już na przykład przepisy dla młodzieży do 16. roku życia - mówi wicepremier portalowi money.pl, który dodaje, że w wielu europejskich krajach z domów można wychodzić tylko w celu pójścia do pracy, zrobienia zakupów i ewentualnie krótkich spacerów.

- I u nas trzeba liczyć się z takimi regulacjami - zapowiada Jarosław Gowin, nie podając jednak szczegółów oraz daty wejścia w życie takich przepisów.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności