Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Już jutro drakońskie restrykcje dla wszystkich, jakich jeszcze w Polsce nie było? Wyciekły szokujące informacje, znamy szczegóły

3.11.2020
1

Czy już jutro w całej Polsce zostaną wprowadzone nowe obostrzenia i całkowite zamknięcie gospodarki? Właśnie poznaliśmy szczegóły, te słowa przerażają. Zobaczcie, co planuje rząd!Tak jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach portalu ExtraFakty.pl, wciąż narasta problem w polskiej służbie zdrowia polegający na braku sprzętu, wolnych miejsc i brakach kadrowych w szpitalach w związku z epidemią koronawirusa.

Jakby tego było mało, codziennie w mediach pojawiają się doniesienia o nowych przypadkach SARS-CoV-2, a liczba ta stale rośnie, podobnie jak liczba zgonów. Nic zatem dziwnego, że rząd szuka nowych możliwości ograniczenia kolejnych zakażeń i wprowadza dalej idące restrykcje. Czasami budzą one spory opór społeczny, jak na przykład ogłoszona w piątek decyzja zakazu wstępu na cmentarze, włącznie z dniem Wszystkich Świętych.

Wczoraj wieczorem premier Mateusz Morawieckich spotkał się z przedstawicielami niektórych ugrupowań politycznych, które mają reprezentację w parlamencie. Tematem rozmów oczywiście była sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Muller przyznaje, że na stole "są różne warianty (restrykcji ? przyp. red.)".

Wszystko zależy od liczby zachorowań i stanu służby zdrowia. Bardziej konkretny był jeden z uczestników spotkania z partii Konfederacja, który - powtarzając za premierem - poinformował, że najbardziej prawdopodobny w obecnej chwili jest pełny lockdown. Ma on być jednak bardziej rygorystyczny niż wiosną! Nie wiadomo, co kryje się za tymi słowami i jak w rzeczywistości może wyglądać kolejne zamrożenie gospodarki w całym kraju. Co ciekawe, ponowny lockdown miałby zostać ogłoszony już jutro.

Póki co przedstawiciele rządu nie odnoszą się do tych rewelacji, chociaż faktem jest, że sytuacja epidemiologiczna w kraju ? co potwierdzają nie tylko politycy, ale przede wszystkim lekarze oraz inni eksperci ? już dawno wymknęła się spod kontroli. Tym samym ogłoszenie kolejnych restrykcji i obostrzeń może być ostatnią deską ratunku dla rządzących.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Marcos6.11.2020

Jakie zgony .każdy musi umrzeć ..ale każdy chce źyc i nie panikuj i nie okazuj do tego przyczyny ...

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności