Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Wiadomo, jakich obostrzeń mogą się spodziewać Polacy. Już dziś ich ogłoszenie, poznaliśmy szczegóły

4.11.2020
0

Wiadomo już, jakich obostrzeń mogą się spodziewać Polacy w związku z epidemią koronawirusa. Mają zostać one ogłoszone jeszcze dzisiaj. Przedstawiciel premiera przedstawił szczegóły.Rząd w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem co chwilę planuje i wprowadza nowe obostrzenia. Część z nich jest modyfikowana, część znika, przeważnie jednak pojawiają się kolejne nakazy i zakazy obowiązujące Polaków. Na łamach portalu ExtraFakty.pl nie raz informowaliśmy o ruchach rządu w czasie epidemii koronawirusa, która zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie.

Dziś szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego Michał Dworczyk był gościem Rozgłośni Katolickich, gdzie opowiadał o planach władzy na zatrzymanie tempa przyrostu zachorowań na SARS-CoV-2. Przedstawiciel premiera zakomunikował, że póki nie ma wynalezionej i wprowadzonej na rynek skutecznej szczepionki przeciwko temu zagrożeniu, to izolacja jest najlepszym sposobem na epidemię. Już wcześniej premier Morawiecki zapowiadał natomiast, że szczepionka dla pewnych grup społecznych może być dostępna w Polsce już w styczniu. Jej przyjęcie ma nie być obowiązkowe.

Michał Dworczyk zdradził, że już dziś szef rządu ogłosi nowe obostrzenia. Mają one "ograniczać funkcjonowanie, w tym ilość kontaktów społecznych". - Dziś premier Mateusz Morawiecki przedstawi obostrzenia - potwierdza Dworczyk, który dodaje, jest czynione wszystko, żeby nie doszło do całkowitego lockdownu w gospodarce. - Sytuacja jest poważna - ostrzega szef kancelarii premiera i przyznaje, że trzeba wyważyć racje dotyczące zdrowia obywateli oraz kwestie gospodarcze.

Póki co nie wiadomo, o której godzinie zostaną ogłoszone nowe obostrzenia i na czym dokładnie mogą polegać. Wcześniej mówiło się m. in. o możliwości wprowadzenia godziny policyjnej, a także o zakazie wychodzenia z domów poza określonymi celami jak np. zakupy, praca, krótki spacer rekreacyjny. Niewykluczone jest też zamknięcie sklepów, a także galerii handlowych. Przypomnijmy, wczoraj rząd zdecydował o przedłużeniu do odwołania zamknięcia pubów, restauracji, barów i pizzerii. Wcześniej była mowa o ich zamknięciu tylko na dwa tygodnie. W obliczu rosnącej liczby zakażeń, każdy ruch władzy jest możliwy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności