Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Pilne informacje! Lockdown w całej Polsce, minister przekazuje najnowsze wiadomości. Poznaliśmy szczegóły, padł warunek

4.11.2020
0

Czy kolejny lockdown polskiej gospodarki jest możliwy? Przedstawiciele rządu myślą nad takim rozwiązaniem. Jak przyjmą to Polacy?Wszyscy pamiętamy marcowy lockdown polskiej gospodarki. To właśnie wtedy wiele instytucji niemal przestało działać. Pustki na ulicach, zakaz przemieszczania się poza wyjątkami – pracą czy zakupami – były dość powszechnym i smutnym zjawiskiem. Ludzie musieli siedzieć w domach. Takie straszne obrazki na zawsze zapiszą się w pamięci wielu z nas.

Niestety, przez cały czas drastycznie przybywa osób zakażonych koronawirusem. To skutkuje tym, że rząd waha się, co zrobić, aby polepszyć sytuację w naszym kraju. Niestety, część społeczeństwa nadal unika noszenia maseczek, dezynfekcji rąk czy spotyka się w dużym gronie znajomych. Powoduje to, że jesienna fala zakażeń z dnia na dzień przybiera na sile i bite są kolejne, niechlubne rekordy. Od dawna mamy przecież stan globalnej pandemii koronawirusa. Tak więc higiena, dystans i maseczki, zdaniem wielu ekspertów, pomogą nam uporać się w pewnym stopniu z zagrożeniem.

Temat ewentualnego lockdownu, czyli zamknięcia wielu sektorów polskiej gospodarki i kraju, wraca co pewien czas w głowach rządzących. - To jest sytuacja, która zależy nie tylko od jednego parametru. Bardzo często mówimy tylko o dziennej liczbie zachorowań, a z mojego punktu widzenia, jako minister zdrowia odpowiedzialny za całą infrastrukturę lecznictwa w Polsce, przede wszystkim liczy się to, czy system jest w stanie przyjmować nowych pacjentów, czy ta infrastruktura jest wydolna - powiedział na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. - Jeżeli poziom hospitalizacji przekroczy 30 tysięcy, trzeba będzie dokonać lockdownu gospodarki - mówił. Na ten moment zajętych jest nieco ponad 18 tysięcy lóżek w szpitalach.

Pytanie, jak taką ewentualne, kolejne "zamknięcie" kraju przyjmą Polacy. Obyśmy nie musieli przyjmować tej gorzkiej pigułki z niedalekiej przeszłości. Liczymy na to, że sytuacja jak najszybciej się unormuje i w miarę możliwości wrócimy do dawnego, zwykłego i spokojnego życia.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności