Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Klamka zapadła, od soboty dużo nowych obostrzeń. Premier Morawiecki zabrał głos, znamy szczegóły

4.11.2020
0

Wiadomo już, jakich obostrzeń mogą się spodziewać Polacy. Premier Mateusz Morawiecki właśnie zabrał głos.Ministerstwo zdrowia codziennie informuje o najnowszym stanie epidemii koronawirusa w Polsce. Tylko w ciągu ostatniej doby w całym kraju przybyło blisko 25 tysięcy nowych zakażeń, co stanowi rekord w dotychczasowym przebiegu epidemii. Nie żyją z kolei aż 373 osoby, z czego 57 osób nie miało chorób współistniejących. Tym samym SARS-CoV-2 zostało już zakażonych prawie 440 tysięcy osób, a zmarło ponad 6400!

Dziś w sprawie obostrzeń zabrał głos premier Mateusz Morawiecki. Po danych z ostatniej doby pewne było ich zaostrzenie. - Eksperci mówią, że trwająca druga fala pandemii jest tą najtrudniejszą. Przed nami arcytrudny czas. Pandemia się nasila, dlatego konieczne restrykcje są bardzo potrzebne. Chronimy w ten sposób służbę zdrowia i obywateli - mówił szef rządu, przywołując jednocześnie najnowsze statystyki i apelując do Polaków o pozostanie w domach.

Rząd postanowił rozszerzyć środki bezpieczeństwa. To m.in. nauka zdalna dla wszystkich uczniów szkół do 29 listopada, zamknięcie obiektów kultury i kin, obiekty hotelarskie dostępne wyłącznie dla gości odbywających podróże służbowe, a także zaostrzenie norm w obiektach handlowych i zamknięcie sklepów w galeriach (poza spożywczymi). - Obostrzenia obowiązują od soboty. Jeśli uda się wdrożyć te zasady i dojdzie do wygaszenia protestów społecznych, to tysiące istnień zostanie uratowanych - powiedział Morawiecki.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności