Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Zmiany w sklepach dla wszystkich klientów? Wicepremier zdradził, co może nastąpić. Co na to Polacy?

5.11.2020
0

Czy w trakcie epidemii koronawirusa rząd przywróci niedzielny handle w sklepach? Sytuacja wielu firm jest dramatyczna! Czy jest szansa na zmianę w tym temacie?Rząd co chwile waha się z decyzjami dotyczącymi epidemii koronawirusa. Niestety, odbija się to na kieszeniach firm, pracodawców i coraz większej liczby sektorów gospodarki w Polsce. Raz na przykład premier Mateusz Morawiecki informował, że restrykcje działalności gastronomii będą trwały dwa tygodnie, a potem zakaz przedłużono po prostu "do odwołania". Nic więc dziwnego, że wiele osób jest najzwyczajniej zdezorientowanych bieżącą sytuacją.

Wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zakaz handlu w niedziele został oceniony różnie, ale mimo epidemii i problemów sklepów, nadal obowiązuje. Wiadome było, że spotkał się z mieszanymi opiniami, bo Polacy lubią niedzielne zakupy, kiedy mają więcej czasu i zazwyczaj mogą w ten sposób zakupić najpotrzebniejsze rzeczy – od jedzenia po elektronikę czy ubrania.

Temat wraca co chwilę. Biorący udział w Forum Rynku Spożywczego i Handlu wicepremier Jarosław Gowin rozmawia z przedstawicielami handlu. Jak wyjawił, trwają właśnie rozmowy w sprawie limitu osób w sklepach czy w sprawie zakazu handlu w niedziele oraz kwestia ewentualnego jego złagodzenia.

- Zapewniam też, że zamierzamy konsekwentnie stymulować i obudowywać konsumpcję wewnętrzną. Staramy się, by ograniczenia epidemiczne były jak najmniej dotkliwe dla przedsiębiorców, jednocześnie oferując firmom wsparcie rządowe - mówił Gowin.

Niestety, z przemowy polityka właściwie niewiele wynika. Wraz z brakiem konkretnych działań rządu, nie stymuluje się w żaden rozsądny sposób gospodarki, a co za tym idzie – firmy nie zarabiają dla siebie, na wynagrodzenia pracowników. Przez to właśnie nie wpływają podatki do budżetu państwa, przecież tak niezbędne w tym czasie, choćby mogące zostać wykorzystane w służbie zdrowia, borykającej się co rusz z kolejnymi problemami.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

aha6.11.2020

aha

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności