Dziś jest czwartek, 3 grudnia
Imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Minister chce masowych szczepień Polaków na koronawirusa. Mamy najnowsze wiadomości, zobaczcie szczegóły

6.11
20

Minister zdrowia przekazuje najnowsze informacje w sprawie szczepień na koronawirusa. Odnosi się też do plotek o obowiązkowych szczepieniach. Mamy w tej sprawie nowe wiadomości. Zobaczcie, co mówi szef resortu zdrowia!Rządy na całym świecie podkreślają, że rozszerzającej pandemii koronawirusa mogłaby zapobiec skuteczna szczepionka. Co chwilę na ten temat publikujemy najnowsze informacje z Polski i ze świata, jednak na ten moment wielkiego przełomu nie ma. Co prawda np. Rosja czy Chiny już szczepią swoich obywateli, jednak póki co zachodni naukowcy nie ufają wynalezionym przez te państwa specyfikom.

Tak jak już informowaliśmy na łamach portalu "Extra Fakty", na wszystkich kontynentach nad wynalezieniem szczepionki pracuje aż kilkadziesiąt różnych zespołów eksperckich. Wszystkie starają się jak najszybciej znaleźć remedium na szalejącą pandemię, która każdego dnia pochłania tysiące istnień ludzkich.

Już wcześniej premier Mateusz Morawiecki informował, że być może na polskim rynku skuteczna szczepionka pojawi się już w połowie stycznia przyszłego roku. W pierwszej kolejności dostęp do niej miałyby osoby starsze oraz pracownicy służby zdrowia, a więc osoby, które jej najbardziej potrzebują.

Szef rządu zaznacza, że szczepienie nie będą obowiązkowe dla wszystkich Polaków. Te wiadomości potwierdza minister zdrowia Adam Niedzielski, który również mówi, że szczepienia nie będą obowiązkiem i przekazuje ważne informacje w sprawie szczepień i komentuje najnowsze badanie opinii publicznej z którego wynika, że aż 52% obywateli w naszym kraju nie zamierza się szczepić.

- Bez szczepień każda choroba zakaźna wymagałaby obciążenia opieki zdrowotnej do granic możliwości. Jeżeli ten obrazek nas nie przekonuje do tego, że trzeba się szczepić na koronawirusa, to trudno mi to zrozumieć - ocenia minister, który przyznaje, że jest załamany sondażem w sprawie szczepień. Przedstawiciel resortu zdrowia ma przy tym nadzieję, że część sceptycznych osób zmieni swoje zdanie, kiedy nowy specyfik będzie miał odpowiednie certyfikaty i zostanie właściwie przebadany pod kątem bezpieczeństwa użytkowania.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (20)

Diego10.11

A o chipach może też się niech wypowie ministerzyna kłamliwy

Zgłoś
Asia9.11

Czy wy umiecie czytać? Czytać ze zrozumieniem: "Szef rządu zaznacza, że szczepienie nie będą obowiązkowe dla wszystkich Polaków. Te wiadomości potwierdza minister zdrowia Adam Niedzielski, który również mówi, że szczepienia nie będą obowiązkiem i przekazuje ważne informacje w sprawie szczepień i komentuje najnowsze badanie opinii publicznej z którego wynika, że aż 52% obywateli w naszym kraju nie zamierza się szczepić."

Zgłoś
Jeba_ćWas9.11

Rozumiem ze zaszczepia siebie i swoich najbliższych najpierw !?

Zgłoś
Kali9.11

Niech te śmiecie kłamliwe się szczepią poerwsi

Zgłoś
Polak maly9.11

Nie zostanie przebadany, a certyfikaty napewno beda falszywe i kupione wiemy jqk sie robo interesy w branzy farmaceutycznej czlowiek sie nienliczy tylko zysk to jest priorytet na calym swiecie.

Zgłoś
Pisuary9.11

Śmiecie eksperymentalną szczepionke chcą podać ludziom a szpitale.pozamykane. Żadnej pomocy, ludzie umierają na chodniku bo ich przyjąć nikt nie chce. Oby te mendy pozdychały

Zgłoś
Placebo9.11

Cały rząd powinien być szczepiony i służby bo to oni mają największy kontakt z innymi...

Zgłoś
Gość8.11

On Sobie może Chcieć ??? Nic poza tym palcem w garnku pomieszać lub w d. ie ?

Zgłoś
Rryks8.11

Ludzie ,ludzie , chowają się doktory jada, nie dajtą dzieci na zatracenie ... ,,Noce i dnie" do jakich czasów się cofamy ??? Co to znaczy musimy, a nie mamy czasem dostępu do bezpłatnej opieki .. a gdzie ona. Tam nie muszą ? Gdzie lekarze ? Też nie muszą? Szybciej do prof hab się dostanę niż do pierwszego kontaktu.

Zgłoś
Ivo7.11

Zacząć szczepienia od strajku kobiet i polityków PO. Im pandemia nie przeszkadza i popierają aborcję. Jak nie przeżyją widać taka karma.

Zgłoś
ExtraFakty.pl6.11

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
ANONIM6.11

Pierwszy Kaczynski, drugi Morawiecki, trzeci Duda. Pierwsza trojca do szczepienia i leczenia psychiatrycznego. Tyle na temat

Zgłoś
Vox6.11

Niech się sam zas-czepia pomazaniec diabla

Zgłoś
Bb6.11

To jest obrzydliwe co robią. Szcz3pionki bez odpowiedzialności niczyjej.

Zgłoś
Endriu6.11

Nie mógłbym żyć ze świadomością, że ekipa rządząca jest narażona a ja im zabrałem szczepionke. Poczekam żeby się zabezpieczyli i byli zdrowi bo jak wydadzą te uczciwie zarobione pieniądze ja i tak nic nie mam to bez różnicy .

Zgłoś
Nina 6.11

Droga redakcjo, Utrzymujac narracje o jako bysmy mieli "szalejaca pandemię, która każdego dnia pochłania tysiące istnień ludzkich"robicie wszystkim krecia robote za co Wam nie podziekuje

Zgłoś
Nina 6.11

Nie mam zamaiaru sie szczepic . Te przyjemnosc pozostawie politykom. Za to ze wszyscy tak dbaja o nas nalezy im sie na podwojna, a nawet potrojna Nie mialabym smialosci zadbac o siebie w tym wypadku

Zgłoś
Urszula6.11

Bardzo slusznie

Zgłoś
Krytyk6.11

To pierwsza szczepionkę przytomnie minister potem jego cała rodzina i reszta rządzących

Zgłoś
!!!5.11

popieram zmiany

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności