Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Nie ma odwrotu, rząd zdecydował. Od północy dużo nowych obostrzeń! Zobaczcie szczegóły

6.11.2020
2

Równo o północy w życie wchodzą nowe obostrzenia. Wiadomo już, czego będą dotyczyć. Szczegóły podał niedawno premier Mateusz Morawiecki, który ma nadzieję, że nowe nakazy i zakazy przyczynią się do zmniejszenia liczby zakażeń koronawirusem.W ostatnich dniach intensywnie rosła liczba zakażeń koronawirusem w Polsce, jak również liczba zgonów. Tego typu najnowsze dane z Polski spowodowały, że rząd zastanawiał się na wprowadzeniem nowych restrykcji. W minioną środę ogłosił je premier Mateusz Morawiecki. Wchodzą one w życie równo o północy!

- Pandemia się nasila - ocenił w środę szef rządu, który dodał, że nowe restrykcje są potrzebne w celu ochrony służby zdrowia i obywateli. Morawiecki nawołuje przy tym Polaków - jeśli to możliwe - do pozostania w domach.

Na portalu "Extra Fakty" w środę podaliśmy najnowsze informacje i wiadomości w tej sprawie. To właśnie wtedy premier ogłosił, z jakimi restrykcjami od soboty będą się musieli zmierzyć Polacy. To m.in. nauka zdalna dla wszystkich uczniów szkół do 29 listopada, zamknięcie obiektów kultury i kin, obiekty hotelarskie dostępne wyłącznie dla gości odbywających podróże służbowe, a także zaostrzenie norm w obiektach handlowych i zamknięcie sklepów w galeriach (poza spożywczymi i aptekami).

Premier ocenia, że jeżeli uda się wdrożyć powyższe zasady w całym kraju i dojdzie do wygaszenia protestów, które w ostatnim czasie pojawiły się w wielu miastach Polski za sprawą orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, to wówczas "tysiące istnień zostanie uratowanych". Wiadomo już natomiast, że jeżeli nowe obostrzenia nie przyniosą skutków, to rząd zdecyduje się na dużo bardziej radykalne kroki. Przykładowo, jeżeli przez siedem kolejnych dni liczba dziennych zakażeń osiągnie pułap 30 tysięcy, wówczas w kraju ma zostać ogłoszony całkowity lockdown. Tak wynika z informacji podawanych przez przedstawicieli rządu.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

mirasall7.11.2020

Popieram! słuszna decyzja...

Zgłoś
..6.11.2020

może w końcu zmaleje trochę tych zakażeń...

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności