Dziś jest czwartek, 3 grudnia
Imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Będą szczepienia na koronawirusa dla wszystkich Polaków? Pilna konferencja premiera, pierwsze dawki już wiosną

9.11
1

Czy już wkrótce większość Polaków będzie mogła skorzystać ze szczepień na koronawirusa? Premier Mateusz Morawiecki właśnie przekazał najnowsze informacje z Polski i ze świata na ten temat.Od wielu miesięcy świat czeka na przełomowe lekarstwo bądź skuteczną szczepionkę na koronawirusa. Uratowałoby to z pewnością wiele istnień ludzkich, a także ocaliłoby wiele państw świata przed katastrofą gospodarczą. Warto podkreślić, że na całym świecie nad wynalezieniem szczepionki pracuje kilkadziesiąt niezależnych zespołów eksperckich!

Niektóre państwa jak na przykład Rosja lub Chiny rozpoczęły nawet szczepienie swoich obywateli rodzimymi specyfikami, jednak zachodnie społeczeństwa i medycy są pełni obaw co do preparatów produkowanych w tych państwach.

Z kolei dziś koncern farmaceutyczny Pfizer z siedzibą w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych poinformował, że projekt szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 autorstwa firmy ma ponad 90-procentową skuteczność! Premier Mateusz Morawiecki po przekazaniu najnowszych informacji przez koncern, szybko zorganizował konferencję prasową. Poinformował, że prowadzony przez niego rząd planuje pozyskać ponad 20 milionów szczepionek.

Morawiecki przyznał przy tym, że wydał polecenie przygotowania całej infrastruktury do szczepienia. Przypomniał jednocześnie, że Polska jest stroną umowy z organami Unii Europejskiej i przysługuje nam proporcjonalny, liczony według liczby ludności dostęp do otrzymanych przez te instytucje dawek szczepionki.

Szef rządu po raz kolejny zapewnił, że przyjęcie preparatu będzie dobrowolne, a tym samym nie będzie istniał obowiązek szczepień. W pierwszej kolejności szczepionkę przeciwko COVID-19 mają otrzymać seniorzy, służby ratownicze i służby mundurowe. Prawdopodobnie pierwsze szczepienia ruszą już wiosną.

Przypomnijmy, jeszcze niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski liczył, że szczepionkę będzie chciała przyjąć większość mieszkańców Polski. Jednak z najnowszych informacji i sondaży wynika, że może to zrobić tylko niemal połowa Polaków.

- Bez szczepień każda choroba zakaźna wymagałaby obciążenia opieki zdrowotnej do granic możliwości. Jeżeli ten obrazek nas nie przekonuje do tego, że trzeba się szczepić na koronawirusa, to trudno mi to zrozumieć - mówił minister, który liczył, że wiele osób przekona się do nowej szczepionki, jeżeli zauważy, że jest ona właściwie przetestowana i certyfikowana.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Krzysztof 10.11

Sami Swoich szczep od tych co nie chcą warra mordercy

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności