Dziś jest czwartek, 3 grudnia
Imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Wiadomo, co z nowymi i drastycznymi obostrzeniami. Polacy będą wściekli. Wicepremier się wygadał, znamy szczegóły

12.11
2

Już wkrótce Polacy mogą spodziewać się nowych restrykcji w związku z epidemią koronawirusa. Najnowsze wiadomości na ten temat przekazał wicepremier Jarosław Gowin. Na łamach portalu ExtraFakty.pl piszemy o szczegółach.Polacy jeszcze do końca nie przyzwyczaili się do wprowadzonych niedawno obostrzeń, a tymczasem co chwilę pojawiają się nowe informacje w sprawie kolejnych nakazów i zakazów. Wszystko z powodu walki z epidemią koronawirusa, która zbiera śmiertelne żniwo w naszym kraju.

Przypomnijmy, tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 22 tysiącach zakażeń w całej Polsce, a także o 275 zgonach osób zakażonych koronawirusem. Od początku pandemii zmarło natomiast ponad 9000 osób zakażonych SARS-CoV-2. Co chwilę media podają nowe wiadomości dotyczące braku miejsc w szpitalach dla zakażonych, sprzętu i personelu. Jednym słowem służba zdrowia jest na granicy wytrzymałości.

Wiadomo już, że rząd traktuje całkowity lockdown, taki jaki miał miejsce wiosną tego roku, jako ostateczność. Wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin dziś na antenie telewizji TVP1 ocenił, że zamknięcie gospodarki w kraju na miesiąc kosztowałoby nas wszystkich aż 100 miliardów złotych! Zaapelował przy tym o odpowiedzialność wszystkich obywateli. Chodzi m.in. o zachowanie dystansu, dezynfekcję i noszenie maseczek, a także unikanie kontaktu z innymi osobami.

Jak poinformował Gowin, premier Mateusz Morawiecki zdecyduje o zamknięciu gospodarki tylko wtedy, kiedy inne możliwości w zakresie powstrzymania epidemii koronawirusa się wyczerpią. Zdaniem wicepremiera, Polacy mogą się jednak w najbliższym czasie spodziewać nowych obostrzeń. Ocenił, że największy wzrost zakażeń dotyczy "kontaktów domowych".

- Należy się spodziewać jeszcze bardziej drastycznego ograniczenia kontaktów międzyludzkich i towarzyszkich - poinformował wicepremier Jarosław Gowin w TVP1. Przedstawiciel rządu nie podał daty, kiedy mogłoby nastąpić wprowadzenie nowych obostrzeń. Na ten moment nie wiemy też, na czym mogą polegać. Wcześniej była mowa m.in. o zakazie spacerów i wychodzenia z domu bez przyczyny, a także o godzinie policyjnej. O szczegółach będziemy informować na portalu Extra Fakty.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

jaś12.11

Rządy ZP pokazały jak wiarygodny jest to rząd , po pierwsze jest to kleptokracja z ogromnym poparciem pornolumpów co już doprowadziło do gigantycznych napięć społecznych spowodowanych polityką Kaczyńskiego

Zgłoś
Życzliwy.12.11

Kłamstwa! Jakie żniwa? Liczba zakażeń to nie liczba zgonów. Proszę nie publikować takich bredni!

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności