Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Pilna wiadomość ministra dla uczniów i rodziców. Powrót uczniów do szkół, mamy najnowsze informacje

14.11.2020
1

Kiedy uczniowie wszystkich polskich szkół powrócą do stacjonarnego nauczania? Minister edukacji przekazał najnowsze informacje na ten temat. Wiadomo już, co i kiedy nastąpi.Na początku listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił na specjalnej konferencji prasowej w ramach nowych restrykcji w związku z epidemią koronawirusa objęcie wszystkich uczniów polskich szkół nauką zdalną. Decyzja weszła w życie 9 listopada i w związku z tym w placówkach w całym kraju nie pojawili się uczniowie i uczennice. Taka sama sytuacja miała miejsce w czasie pierwszej fali pandemii koronawirusa wiosną.

Decyzje rządu - zarówno teraz, jak i wiosną - podyktowane były rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Tylko wczoraj resort zdrowia podał najnowsze informacje z Polski na temat liczby nowych zakażeń. To aż 24 tysiące kolejnych przypadków koronawirusa w kraju! Zmarło przy tym 419 osób, z czego 88 nie miało żadnych chorób współistniejących. Nic dziwnego zatem, że władza decyduje się na wprowadzanie nowych nakazów i zakazów.

Kiedy premier Morawiecki komunikował uczniom konieczność pozostania w domach, mowa była o powrocie do szkół już od 29 listopada. Czy jest to nierealny scenariusz? Coraz częściej mówi się o możliwości przedłużenia nauki zdalnej, jednak minister edukacji Przemysław Czarnek ma nadzieję, że przynajmniej część uczniów polskich szkół wróci do stacjonarnej formy nauczania jeszcze w tym miesiącu.

Szef resortu edukacji podczas rozmowy z rozgłośnią "Radio Wnet" przypomniał, że nauczanie zdalne obowiązuje od I klasy szkół podstawówek wzwyż i wyraził nadzieję, że w ciągu nadchodzących tygodni sytuacja związana z epidemią koronawirusa zostanie opanowana, a krzywa zachorowań będzie wypłaszczona, to uczniowie będą mogli stopniowo powracać do szkół.

- Jeżeli uda się to zrobić (ograniczyć liczbę zakażeń - przyp. red.), to jestem przekonany, że jest szansa po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół - poinformował Przemysław Czarnek.

Na ten moment nie ma więc gwarancji, kiedy będzie możliwe otwarcie placówek edukacyjnych. Rodzice i uczniowie mogą się jednak czuć uspokojeni - wiadomo bowiem, że powrót do szkół nie nastąpi w okresie dużych wzrostów liczby zakażeń, co mogłoby pogłębić kryzys związany z epidemią i spowodować dalszą zapaść służby zdrowia. Według mniej optymistycznych scenariuszy, zdalne nauczanie może się zakończyć dopiero w styczniu 2021 roku.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

ExtraFakty.pl15.11.2020

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności