Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Już wkrótce całkowity lockdown w Polsce? Wiadomo, co z uczniami szkół. Minister zdrowia przekazuje najnowsze informacje

16.11.2020
0

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazuje najnowsze informacje w sprawie możliwego lockdownu gospodarki w Polsce. Wypowiedział się również na temat możliwego powrotu uczniów do szkół.Tylko dziś resort zdrowia poinformował o blisko 21 tysiącach nowych przypadków zakażeń oraz 143 zgonach. W całym kraju łączna liczba zakażonych to ponad 730 tysięcy osób, a zmarło blisko 10500.

Minister zdrowia Adam Niedzielski uważa, że rząd podjął słuszną decyzję m.in. w zakresie zamknięcia cmentarzy przed Wszystkimi Świętymi. Przypomnijmy, decyzja została ogłoszona chwilę przed świętem przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wówczas wiele osób ruszyło nagle na cmentarze, co spowodowało na nich spory tłok. Wiele osób krytykowało premiera i rząd za tak późną informację w zakresie zamknięcia cmentarzy.

- Dzięki tej decyzji nie mamy dziś eskalacji zakażeń - przekonuje Adam Niedzielski, który mówi wprost: w czasie epidemii nie istnieje coś takiego jak proste decyzje, dlatego wszystko zależy od dalszego rozwoju zarazy.

Szef resortu zdrowia uważa, że trzeba w sposób bardzo ostrożny znosić restrykcję. Jeśli nastąpi trwała stabilizacja, możliwe jest zaledwie utrzymanie bieżącego stanu obostrzeń. To bardzo zła informacja dla wielu Polaków, którzy liczyli, że już wkrótce przynajmniej częściowo nakazy i zakazy zostaną złagodzone.

Wiadomo zatem, że święta nie będą wyglądać tak jak zawsze. Również luzowanie obostrzeń przyjdzie zapewne dużo później niż spodziewa się większość osób. Co zatem z powrotem dzieci do szkół? Jeszcze niedawno minister edukacji Przemysław Czarnek przypuszczał, że już pod koniec listopada pierwsze dzieci wrócą do swoich placówek i stacjonarnej formy nauczania.

Minister zdrowia jest jednak sceptyczny i przekazuje w tej sprawie najważniejszą informację. Uważa, że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o możliwy rozwój epidemii, zatem można rozmawiać tylko o perspektywie maksymalnie dwutygodniowej. Stąd też odmawia wprost odpowiedzi na to pytanie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności