Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

III wojna światowa na włosku! Szokujące informacje amerykańskich mediów, właśnie poznaliśmy szczegóły

18.11.2020
0

Amerykański dziennikarze dotarli do szokujących wiadomości na temat planów prezydenta Donalda Trumpa. Wszystko stało się jasne po jego spotkaniu z najbliższymi doradcami.Aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump - jak wynika z podawanych przez media oraz poszczególne instytucje państwowe - przegrał wybory prezydenckie i już za dwa miesiące będzie musiał oddać fotel głowy największego mocarstwa świata kandydatowi demokratów Joe Bidenowi.

Trump wciąż nie może pogodzić się z przegraną i szuka wszelkich sposobów, żeby podważyć ogłoszone rozstrzygnięcie wyścigu do Białego Domu. Przegrana i widmo szybkiego ustąpienia z funkcji to jednak nie powód do zaprzestania podejmowania bieżących decyzji dotyczących funkcjonowania państwa i polityki zagranicznej.

Jak wynika z najnowszych informacji podawanych przez światowe i amerykańskie media, kilka dni temu Donald Trump spotkał się ze swoimi doradcami do spraw bezpieczeństwa narodowego. Wśród nich był wiceprezydent, sekretarz stanu oraz sekretarz obrony. Tematem spotkania miała być możliwość ataku amerykańskich sił zbrojnych na główny ośrodek atomowy Islamskiej Republiki Iranu, który jest położony w mieście Natanz w środkowym Iranie.

Według informacji "New York Timesa" doradcy Trumpa przekonywali swojego szefa, żeby odstąpił od możliwości ataku. Wszystko z powodu możliwych reakcji innych państw arabskich i nie tylko, co mogłoby się przerodzić w konflikt o zasięgu ponadregionalnym o niemożliwej do określenia skali.

Zdaniem niektórych obserwatorów polityki międzynarodowej, takie uderzenie mogłoby rozpętać III wojnę światową. Wszystko zależy od tego, które państwa stanęłyby murem za Iranem i w jakiej skali. Niewykluczone, że do walki z Islamską Republiką Iranu stanęliby też najwięksi wrogowie tego kraju w regionie, a więc Izrael i Arabia Saudyjska. To z kolei mogłoby spowodować reakcję np. Libanu oraz Syrii, w której stacjonują wojska rosyjskie, co tylko dodatkowo komplikuje sytuację.

Ostatecznie - jak wynika z relacji przekazywanych przez amerykańskie media - Donald Trump nie zdecydował się na atak. Namówili go do tego jego doradcy. Z kolei przedstawiciele irańskiego rządu ostrzegli w reakcji na te doniesienia, że ewentualny atak spotkałby się ze zdecydowaną odpowiedzią.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności