Dziś jest czwartek, 3 grudnia
Imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Ogromne zmiany dla wszystkich Polaków. Jeszcze dziś całość ogłosić ma premier Mateusz Morawiecki

20.11
3

Dziś premier Mateusz Morawiecki może ogłosić plan znoszenia obostrzeń i "odmrażania" polskiej gospodarki.


fot. Krystian Maj / KPRM

To niewiarygodne, ale wszystko może się zmienić. Coraz więcej osób narzeka na obecną sytuację, która mocno utrudniła działalność wielu sektorów polskiej gospodarki. Nie ma się co dziwić, że Polacy mają dosyć tego wszystkiego, domagając się coraz częściej i śmielej złagodzenia obostrzeń. Liczą się w tym wszystkim przedsiębiorcy, którzy mają rodziny, kredyty i pracowników, chcących też zarobić na swoje utrzymanie oraz godne życie.

Portal polsatnews.pl ustalił, że najprawdopodobniej dziś premier Mateusz Morawiecki może ogłosić etapy znoszenia części obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. - Jego realizacja będzie zależna od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia - tłumaczy w rozmowie z polsatnews.pl jeden z członków rządu.

To może oznaczać plan tzw. odmrażania kolejnych sektorów gospodarki, co ma wpłynąć na wprowadzenie pewnej stabilizacji bieżących reguł i obostrzeń. Dzięki temu będą mogły ruszyć np. sklepy meblowe, a także restauracje i siłownie. Nauka zdalna natomiast ma być kontynuowana po 29 listopada. To natomiast może też źle wpłynąć na sytuację gospodarczą, gdyż ktoś będzie musiał zostać z młodszymi uczniami w domach, a w efekcie nie pójść do pracy.

- Zasady poszczególnych etapów były przedstawione na konferencji. To liczba zachorowań oraz wydolność i wytrzymałość służby zdrowia. Nic się nie zmieniło. Tempo zachorowań nieco zwolniło. Co daje szansę, że dalsze ruchy będą ograniczone, ale za wcześnie mówić, że nie będą konieczne - ocenił niedawno w mediach społecznościowych Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu. Potwierdził jednak, że ostatnio trwały prace dotyczące planów rządu w związku ze strategią walki w czasie pandemii. Mamy nadzieję, że prędko dowiemy się czy rząd planuje nieco "odmrozić" gospodarkę. Wielu Polaków na pewno wówczas odetchnie, kiedy będzie mogła wrócić do normalnej pracy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (3)

!!!20.11

dość tego rządu, czas powiedzieć stop

Zgłoś
...20.11

pinokio znowu akcji...

Zgłoś
przedsiebiorca20.11

Koniec z dociskaniem gospodarki, czas na wolność

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności