Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Pilne! Wiadomo, co z powrotem uczniów do szkół. Zebraliśmy najnowsze informacje

21.11.2020
1

Co z powrotem uczniów do szkół? Redakcja portalu ExtraFakty.pl zebrała w tej sprawie najnowsze informacje. Jest duże zaskoczenie, bowiem jeszcze niedawno minister edukacji przypuszczał, że powrót do stacjonarnej formy nauczania nastąpi już w grudniu.Każdego dnia pojawiają się nowe spekulacje na temat tego, kiedy uczniowie polskich szkół będą mogli powrócić do stacjonarnej formy nauczania. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak dalej będzie przebiegać epidemia koronawirusa w Polsce, dlatego też trudne jest określenie dokładnej daty zmiany w tym zakresie.

Przemysław Czarnek przed tygodniem mówił o możliwości powrotu uczniów do szkół wraz z początkiem grudnia. Miałoby to następować stopniowo, w zależności od roczników. Wydaje się jednak - biorąc pod uwagę bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz wypowiedzi innych członków rządu i ekspertów - że na ten moment jest to nierealne.

Sprawdziliśmy, jakie wiadomości mają dla nas w tej sprawie poszczególni przedstawiciele władzy oraz media. Dziennikarze RMF FM dotarli do najnowszych informacji z których wynika, że władza szykuje się do dalszego zamknięcia szkół, być może aż do nowego roku. Rzecznik rządu Piotr Muller dyplomatycznie odpowiada, że żadna decyzja w tym temacie nie została jeszcze podjęta, ale być może stanie się to już w ciągu kilku najbliższych dni.

Nieco inaczej wypowiada się szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Mówi, że dzienna liczba zakażeń na poziomie ponad 20 tysięcy powoduje "zbyt dużą presję na służbę zdrowia", przez co niemożliwe ma być ponowne otwarcie placówek edukacyjnych. Tylko wczoraj ministerstwo zdrowia poinformowało o ponad 22 tysiącach nowych zakażeń oraz 626 zgonach osób z COVID-19, z czego 149 nie miało chorób współistniejących.

To dramatyczne dane, które każą się zastanowić nad sensem jakiegokolwiek poluzowania restrykcji w kraju. Nie mniej jednak minister zdrowia zaznacza, że o powrocie uczniów do szkół będzie można myśleć przy maksymalnym poziomie zakażeń na poziomie 15 tysięcy dziennie.

Wydaje się więc, że powrót do szkół nie powinien nastąpić na początku grudnia, zwłaszcza biorąc pod uwagę utrzymującą się wysoką liczbę zakażeń przy wciąż stosunkowo niewielkiej liczbie wykonywanych testów. Sytuacja powinna się wyklarować w ciągu kilku najbliższych dni. Być może więcej na ten temat powie premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej, która jest zaplanowana dziś, w sobotę na godzinę 10.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

...21.11.2020

Ehh. W ogóle niech dzieci do szkół nie chodzą

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności