Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Już wkrótce wejdą w życie zmiany dla milionów Polaków. Minister mówi wprost, znamy datę i szczegóły

22.11
0

Za nieco ponad miesiąc w życie wejdą ogromne zmiany dla milionów polskich obywateli. Właśnie poznaliśmy szczegóły i datę obowiązywania nowych rozwiązań. Mamy najnowsze informacje!Od wielu miesięcy cały świat żyje tematami związanymi z koronawirusem SARS-COV-2. Nic więc dziwnego, że na dalszy plan schodzą wątki dotyczące innych chorób oraz przypadłości. Wiele osób skarży się, że ich schorzenia traktowane są po macoszemu, a w niektórych szpitalach jest priorytet, jeśli nie wyłączność, w leczeniu COVID-19.

Tymczasem szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował niedawno Polaków, że już od stycznia, a więc za nieco ponad miesiąc, w całym kraju zostanie wprowadzony program odbudowy zdrowia. Ma on dotyczyć głównie osób w wieku powyżej 40 roku życia. Zakłada m. in. coroczną kontrolę i ocenę stanu zdrowia, rozszerzenie sieci onkologicznej, ale także budowę ośrodków opieki kardiologicznej na wzór tych, które powstały na potrzeby walki z nowotworami.

Jest też coś dla wszystkich obywateli, również tych młodszych - poszerzenie opieki w zakresie zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i właśnie dorosłych. Koncepcja wprowadzenia nowego programu ochrony zdrowia powstała w związku z epidemią koronawirusa. Przedstawiciele resortu zdrowia przyznają wprost, że zaraza spowodowała m.in. poważne skutki w zakresie zdrowia psychicznego wielu osób.

Izolacja, kwarantanna, wprowadzone ograniczenia negatywnie odbijają się np. na kontaktach społecznych i ma bardzo zły wpływ na zdrowie psychiczne. - Te działania mają tylko jeden cel. Chcemy, żeby zdrowie Polaków zostało jak najszybciej odbudowane - zdradza minister Niedzielski. Warto dodać, że w ramach programu osoby powyżej 40. roku życia będą mogły skontrolować stan swojego zdrowia w ramach tzw. "procedury antycovidowej".

Czy program faktycznie zacznie funkcjonować od stycznia i będzie miał pozytywny wpływ na zdrowie obywateli? To z pewnością się dopiero okaże, pewne jest natomiast, że w temacie służby zdrowia konieczne są pilne działania.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności