Dziś jest czwartek, 26 listopada
Imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Już wkrótce drakońskie obostrzenia dla wszystkich Polaków? Nie wyjdziemy z domów? Premier się wygadał, znamy szczegóły

22.11
7

Czy już wkrótce w życie wejdą bardzo drakońskie restrykcje w związku z nadchodzącymi świętami i epidemią koronawirusa? Nie jest to wykluczone, premier Mateusz Morawiecki właśnie przedstawił jasne stanowisko w tej sprawie.Wszyscy zastanawiają się jak będą wyglądać najbliższe dni, tygodnie i miesiące w czasie epidemii koronawirusa. Świat czeka na skuteczną szczepionkę przeciwko COVID-19, która może w końcu dać wytchnienie miliardom ludzi. Najnowsze informacje z Polski i ze świata na ten temat są pomyślne, bowiem pierwsze testy szczepionek różnych firm są obiecujące, a nasz rząd ma otrzymać miliony dawek preparatu z przydziału należnego poszczególnym, europejskim państwom.

Właśnie na masowe szczepienia liczy premier Mateusz Morawiecki, który nie ukrywa, że skuteczna szczepionka to jedyne światełko w tunelu w związku z pandemią. Póki jednak to nie nastąpi, konieczne są restrykcje. Część z nich ma poparcie społeczne, a niektóre są krytykowane przez większość społeczeństwa. Było tak na przykład z zamknięciem cmentarzy na 1 listopada, co zakomunikowano chwilę przed rozpoczęciem święta.

Tym razem polski rząd pracuje nad rozwiązaniami, które z pewnością również nie spodobają się wielu Polakom. Chodzi o ograniczenia w spędzaniu świąt Bożego Narodzenia. Premier tłumaczy, że redukcja spotkań w okresie świąt to zadanie kluczowe, bowiem od tego zależy dalszy przebieg epidemii koronawirusa w Polsce. - Pracujemy nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się - wyjawił Mateusz Morawiecki, który zaapelował przy tym, żeby w okresie świątecznym i okołoświątecznym nie wyjeżdżać.

Nieco więcej na ten temat powiedział rzecznik rządu Piotr Muller. Jego zdaniem, najbardziej surowa wersja restrykcji obowiązywałaby, gdyby wprowadzono narodową kwarantannę. Wówczas z domów można byłoby wychodzić tylko w celu realizacji podstawowych potrzeb. Nie wyjawił jednak, czy na pewno możemy spodziewać się ograniczeniu w poruszaniu się w okresie świąt, o czym informował jego szef - premier Mateusz Morawiecki.

Wiadomo jednak, że rząd poważnie się obawia intensywnych kontaktów międzyludzkich w nadchodzącym czasie, w związku z czym rząd może prewencyjnie zdecydować się na takie surowe restrykcje. Co istotne, rzecznik rządu poinformował niejako przy okazji, że osoby przyjeżdżąjące do Polski na święta zza granicy będą poddane obowiązkowej kwarantannie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

andi23.11

a czemu wy w pisie spotykacie sie na naradach w takich ilosciach DOKAD bedziecie ludzi klamac Zniszczyliscie kraj ale wasz koniec jest bliski

Zgłoś
Sprzedawca22.11

Wszystko zamknięte ale sklepy pootwierane im dłużej tym lepiej .Nieprawda pracuje w sklepie i klienci zamiast robić zakupy tose spacerują aby jak najdłużej spędzić dzień poza domem.I co nie zarażają się w sklepie.

Zgłoś
gość22.11

bez komentarza otworzą galerie zapirdzielą święta Polacy,którzy przylecą kwarantanna p.Morawiecki OJCIEC PANA NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZYŁ WSTYDDDDDD

Zgłoś
!!!22.11

Będzie można chociaż oddychać? Zarżnęli gospodarkę, a teraz udają, że zależy im na zdrowiu Polaków. Tfu, fałszywcy!

Zgłoś
prawda22.11

kłamczuch nr 1, nie wierzyć w jego ani jedno słowo!

Zgłoś
???22.11

A Kaczyńskiego nowe prawo też będzie obowiązywać?

Zgłoś
!22.11

pinokio, łapy precz od naszej wolności!

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności