Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Co z powrotem uczniów do szkół? Niepokojące słowa ministra edukacji narodowej

5.01
0

Minister edukacji Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat możliwości powrotu uczniów do szkół. Czy stanie się to wkrótce?Polski rząd co chwilę wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Zamykane są kolejne sektory gospodarki. Wszystko po to, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się zakażeń. Tak groźnych dla zdrowia, jak i życia. Niestety, cierpią na tym wszyscy obywatele, nie tylko w naszym kraju. Rujnowane są kolejne firmy, co negatywnie wpływa na miejsca pracy, a więc de facto każdej rodziny i każdego domowego gospodarstwa.

Sprawa chociażby powrotu przynajmniej części uczniów do szkół jest ciągle rozważana przez rządzących. Minister edukacji Przemysław Czarnek w rozmowie z PR24 uważa, że obostrzenia nie są wprowadzane "ponieważ są dobre, tylko dlatego, że dają one szansę na powrót do normalności". - Dlatego należy przestrzegać wszystkich reżimów sanitarnych i obostrzeń. Chcemy mieć szansę na to, by dzieci wróciły do szkół po 17 stycznia, przynajmniej w klasach 1-3 - mówił w radiowej audycji minister.

Poruszono również kwestię traumy, jaką mogą mieć uczniowie pozbawieni kontaktów ze swoimi rówieśnikami. - Największa trauma to jest utrata życia przez setki osób każdego dnia. My zdajemy sobie sprawę z faktu, że nauka zdalna jest mniej efektywna i źle wpływa to na psychikę dziecka. Dlatego mamy poradnie stacjonarne, telefoniczne, teraz wystartowały te on-line - dodał minister Czarnek.

Wszystko teraz będzie zależało od kolejnych statystyk zakażeń koronawirusem i zgonów w Polsce z tego powodu. Miejmy nadzieję, że podawana szczepionka szybko przyczyni się do zwalczenia epidemii nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności