Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Młoda kobieta zmarła po szczepieniu. Właśnie ujawniono wstrząsające fakty

5.01
0

Młoda kobieta zmarła po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. Co było przyczyną jej śmierci. Zobaczcie najnowsze informacje.Nowy rok w Portugalii nie rozpoczął się pomyślnie. Zmarła pielęgniarka zaszczepiona przeciwko COVID-19. 41-letnia kobieta była jedną z 538 pracowników IPO (Instytutu Onkologii w Porto, na północy kraju), którzy zostali poddani szczepieniu 30 grudnia 2020 roku stosując szczepionkę firm Pfizer i BioNTech.

- W trakcie szczepienia, ani po jego zakończeniu nie zaobserwowano u zmarłej 1 stycznia naszej pracowniczki żadnych niepożądanych objawów - napisały w komunikacie władze IPO.

Tutejsze Ministerstwo Zdrowia zaznaczyło, ze sprawa śmierci pielęgniarki zostanie dokładnie zbadana. Informuje również, ze u kobiety zarówno w dniu wykonywania szczepienia jak i dzień później, nie zaobserwowano żadnych objawów mogących sugerować zbliżającą się tragedię.

Problem jaki pojawił się wraz z rozpoczęciem szczepień nie jest jedynym problemem w Portugalii. Jak podają tutejsze służby medyczne, już w poniedziałek zaczęło brakować miejsc dla chorych w większości portugalskich szpitali. Dyrekcja szpitala znajdującego się w miejscowości Evor poinformowała, że nie będzie już przyjmować pacjentów z Covid-19 ze względu na brak miejsc wolnych na oddziałach intensywnej terapii.

Sytuacja epidemiczna w Portugalii zmusiła tutejszą służbę zdrowia do nadwyrężeniem czego w konsekwencji jest brak łóżek dla pacjentów.

Analizując dane resortu zdrowia, ukazują się ogromne liczby. Aktualnie zakażonych osób znajdujących się w szpitalach jest około 3,2 tys pacjentów. Z czego aż 127 przybyło w ciągu ostatniej doby. Liczba osób zakażonych wynosi obecnie 7,2 tysiące zakażonych co prowadzi do poziomu około 431,6 tys. zakażonych w państwie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności