Dziś jest środa, 27 stycznia
Imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Wprowadzą drakońskie prawo przeciwko Polakom?! Minister zabrał głos, Polacy będą wściekli

11.01
0

Czy już wkrótce w Polsce będzie obowiązywać drakońskie prawo dotyczące grzywien? Posłowie PiS nie cofają się ani o krok, tymczasem w kraju wrze. To stanowi poważne zagrożenie naszych wolności i praw!Według najnowszego projektu części posłów Prawa i Sprawiedliwości, który właśnie trafił do Sejmu, obywatele nie będą mogli odmówić przyjęcia mandatu od policji. Możliwe będzie jedynie zaskarżenie otrzymanej grzywny do sądu, jednak ewentualne podważenie nałożonej kary może trwać latami i wymaga od nas znacznego zaangażowania, w tym nierzadko konieczności wynajęcia profesjonalnego pełnomocnika.

Prezydencki minister Błażej Spychalski na antenie Radia Zet uspokaja Polaków, że taki pomysł to nawet w obozie Zjednoczonej Prawicy kwestia dyskusyjna i radzi, żeby zaczekać z osądami do końca prac legislacyjnych w parlamencie.

Póki co Porozumienie Jarosława Gowina wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy negatywnie wypowiedziało się o możliwości takiej zmiany systemu mandatowego w Polsce. - Sprzeciwiamy się takim planom, jako środowisko wolnościowe i proobywatelskie - deklaruje wprost wicepremier Jarosław Gowin.

W uzasadnieniu projektu, pod którym widnieją podpisy 32 mniej znanych posłów PiS, napisano np., że "przeważająca większość spraw o wykroczenia wnoszonych do sądu w związku z odmową przyjęcia mandatu przez sprawcę kończy się wydaniem prawomocnego wyroku skazującego".

- Z tych względów proponuje się przyjęcie założenia, że grzywna nałożona mandatem karnym przez funkcjonariusza staje się wykonalna na dotychczasowych zasadach, a ukarany nie może odmówić przyjęcia mandatu - argumentują posłowie.

W uzasadnieniu poselskiego projektu wskazano, że ukarany będzie mógł zaskarżyć w ciągu siedmiu dni do sądu rejonowego nałożony mandat karny. W imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości sprawę projektu ustawy prowadzi Jan Kanthak, poseł Solidarnej Polski.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności