Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Złe wieści dla Jarosława Kaczyńskiego, wystarczy jeden ruch tych polityków

12.01
0

Media informują o prognozowanych wynikach wyborów parlamentarnych. Nie są to dobre informacje dla Jarosława Kaczyńskiego. Jest jednak jeden warunek odsunięcia go od władzy.Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, IBRiS przeprowadzony na zlecenie "Rzeczpospolitej" wyraźnie wskazuje, że choć PiS traci znaczne poparcie wśród obywateli to jednak wciąż otrzymałby wystarczającą ilość głosów aby utrzymać się na pierwszym miejscu.

Sondaż ten można analizować w dwóch możliwych wariantach. Jeśli partia Jarosława Kaczyńskiego postanowiłaby wziąć udział w wyborach oddzielnie uzyskałaby około 33,2% poparcia. Koalicja obywatelska uzyskałaby 20,6% głosów. Z kolei Polska 2050 Szymona Hołowni ? 12,6%, Lewica - 7,7%, Konfederacja - 6,4% a Koalicja Polska?PSL 5,2%. Procent osób niezdecydowanych również wynosi sporo bowiem aż 14,3.

Na horyzoncie pojawia się jednak możliwy blok. Jak zatem wyglądałyby wtedy wyniki wyborów gdyby pewne partie polityczne połączyły swoje siły?

W takim wypadku PiS otrzymuje 32,7 proc. głosów, a blok PO?Nowoczesna?Lewica - 30,5 proc. Blok Szymona Hołowni i PSL mógłby liczyć na 14,5 proc. Konfederację wskazało 7,5 proc. badanych.

- Wszystkie warianty są możliwe. Możliwy jest szeroki blok, ale najbardziej prawdopodobne jest powstanie bloku centrum PO?PSL z Szymonem Hołownią i drugiego bloku Lewicy - skomentował rozmówca z zarządu PO.

Podsumowując pierwszy tegoroczny sondaż przeprowadzony w celu poznania poparcia partii politycznych, Prawo i Sprawiedliwość wciąż utrzymuje się na czołowym miejscu i to bez względu na to czy wystartowałby w wyborach sam czy w konsolidacji z inną partią.

? Wybory europejskie w 2019 roku pokazały, że jedna lista przegra z PiS. Poza wspólnotą celu musi być też wspólnota wartości. Dlatego już przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi mówiliśmy, że dwa bloki opozycji dają szansę na zachowanie zarówno wspólnoty celu, jak i wspólnoty wartości. I naszym zdaniem jest to na ten moment najbardziej efektywne - komentuje Miłosz Motyka, rzecznik PSL.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności