Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Czegoś takiego nie było od lat. Duże zagrożenie, eksperci ostrzegają

12.01
0

Po raz pierwszy od trzech lat mamy w Polsce do czynienia z takimi zjawiskami atmosferycznymi. Wiemy, co prognozują i co mówią eksperci.Tegoroczna zima można powiedzieć, że nas rozpieszcza. Temperatura powietrza oscyluje w granicach od 3 na plusie do 3 stopni na minusie. Jednak jak przepowiadają meteorolodzy, w ciągu najbliższych dni może się to drastycznie zmienić. Zapomnimy na chwilę o łagodnej zimie i dość mocno odczujemy mroźne dni z większymi opadami białego puchu.

Drugi dzień tygodnia, a więc wtorek zaznaczy się temperaturą w granicach -3/-1 stopni Celsjusza na południu Polski. Z kolei w Małopolsce termometry mogą wskazać nawet 5 stopni powyżej zera.

W ciągu nocy pojawi się niewielki mróz, który im bardziej na południe tym będzie osiągał wyższą wartość. Krańce południowe i północne Polski odczują mroźny powiew znacznie mocniej bowiem wiatr będzie w tych rejonach osiągał od 45-60 km/h. W połowie tygodnia od zachodu zacznie nadchodzić front atmosferyczny, który przyniesie do Polski opady śniegu i śniegu z deszczem.

Środa i czwartek to dni pod znakiem białych krajobrazów, które chwilami rozpogodzą liczne przejaśnienia. Weekend upłynie pod znakiem śniegu jedynie na zachodzie, Pomorzu i tylko w niewielkiej części w centrum i na południu kraju. O ile przejaśnienia będą liczniejsze w piątek i sobotę to w niedzielę ponownie Polska nakryje się chmurami przez co opady śniegu będą znacznie obfitsze.

Od połowy tygodnia zacznie również spadać temperatura powietrza. Na środę przewidywane są -3 stopnie C, jednak w czwartek to już -5 stopni praktycznie w całym kraju poza Wybrzeżem. Piątek i sobota to dni, w których powróci zima od tak dawna nie widziana w naszym kraju. Temperatura ma spać bowiem nawet do -15 stopni w ciągu dnia na terenach górskich, -2 stopni w centrum kraju i nieco poniżej zera na północy.

Noce w Polsce będą w weekend znacznie mroźniejsze. W rejonie kotlin górskich przewiduje się temperaturę nawet do -20 stopni. Ostatnich takich mrozów mogliśmy doświadczyć w Polsce aż 3 lata temu. I co ważne, na jednym tygodniu się one nie skończą.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności