Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Nie płacisz abonamentu RTV? Pilna wiadomość, musisz to wiedzieć

11.01
0

Osoby niepłacące abonamentu RTV w Polsce muszą liczyć się z dużymi kosztami. A dla płacących z góry przewidziano rabat.Abonament radiowo-telewizyjny to nadal relikt minionych lat, bo przecież dziś coraz mniej osób korzysta z mediów tradycyjnych, które są bardziej rozproszone i odpowiadają lepiej na nasze zainteresowania. Niestety, prawo nakazuje uiszczać opłaty za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych. To boli Polaków po kieszeniach, ale są grupy, które nie muszą się o to martwić. Na przykład seniorzy po 75. roku życia i inne uprzywilejowane grupy.

Ściąganiem abonamentu RTV zajmuje się Poczta Polska. Opłata za jeden miesiąc korzystania z obu rodzajów odbiorników wynosi standardowo 24,50 zł, ale jeżeli ktoś zechce zapłacić za cały rok z góry, może liczyć na dziesięć procent rabatu. - Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2021 r. uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę. Przez cały rok można również skorzystać z pozostałych zniżek z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc, które dostępne są poniżej. Użytkownik odbiorników może skorzystać ze zniżki o ile wnosi opłatę z wyprzedzeniem , tj. w terminie do 25-go dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc - podaje narodowy operator pocztowy.

Warto przypomnieć o karach za brak rejestracji odbiornika! Kontrole mogą przeprowadzić uprawnieni pracownicy Poczty Polskiej. Jeżeli okaże się, że ktoś posiadał odbiorniki bez rejestracji, operator może pobrać opłatę w wysokości trzydziestokrotności miesięcznej opłaty abonamentowej, która obowiązuje w dniu stwierdzenia używania takiego urządzenia.

- Po zakończeniu postępowania dowodowego wydawana jest decyzja administracyjna z nakazem rejestracji odbiornika (gdy strona nie dopełniła formalności rejestracji) oraz ustalająca opłatę za używanie niezarejestrowanego odbiornika lub odbiorników - czytamy w komunikacie.

Mieczysław Kowalski

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności