Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Rząd poinformował o nagłej zmianie. Chodzi o szczepienia milionów Polaków

11.01
0

Wiadomo, jaka będzie hierarchia osób szczepionych w Polsce na koronawirusa. Minister zdrowia poinformował o ważnej zmianie.Epidemia koronawirusa jest wyjątkowo dla nas niekorzystna. Nie dość, że zbiera śmiertelne żniwo, to na dodatek niszczy miejsca pracy, gospodarkę i w efekcie wiele osób traci pracę i źródło dochodu. Można zatem powiedzieć, że to problem nie tylko zdrowotny, ale również ekonomiczny. Pojawiają się też problemy psychiczne przez izolację oraz narastający strach wielu osób. Również w Polsce widać problemy wielu branż i pojedynczych osób, bo za każdym szerszym problemem kryje się tragedia jednostki, czyli najmniejszego, nadrobniejszego i często niemal bezbronnego człowieka.

Świat wstrzymał oddech. Ale szansą na uratowanie sytuacji są szczepionki na koronawirusa, które mają niemal stuprocentową skuteczność w walce z zagrożeniem ze strony COVID-19. Niestety, w Polsce ta procedura idzie dość powolnie. Mamy więc nadzieję, że wkrótce znacznie przyspieszy, aby preparat otrzymała jak największa grupa obywateli.

Niedawno odbyło się posiedzenie senackiej komisji zdrowia, na której gościł minister zdrowia Adam Niedzielski. Wiadomo, kto będzie w grupie pierwszej. Przypomnijmy, obecnie w grupie tzw. zerowej szczepieni są pracownicy medyczni i niemedyczni szpitali oraz domów opieki społecznej. - W pierwszej kolejności z tzw. grupy pierwszej szczepione będą osoby, które ukończyły 80 lat, potem osoby powyżej 70 lat - poinformował minister Niedzielski.

Hierarchia, czyli kolejność podawania szczepionek, ma być zapisana w stosownym rozporządzeniu epidemicznym. Zapisy ruszą już od 15 stycznia. Szczegóły można znaleźć na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności