Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Drakońskie prawo dla wszystkich Polaków, oto co planują nam urządzić! Znany polityk PiS się wygadał

12.01
0

Ryszard Terlecki wyjawił, co dalej z projektem ustawy zakładającym radykalnie drakońskie prawo dla wszystkich Polaków.Wczoraj na łamach portalu ExtraFakty.pl informowaliśmy o projekcie ustawy autorstwa części posłów PiS.

Według propozycji parlamentarzystów, obywatele nie będą mogli odmówić przyjęcia mandatu od policji. Możliwe będzie jedynie zaskarżenie otrzymanej grzywny do sądu, jednak ewentualne podważenie nałożonej kary może trwać latami i wymaga od nas znacznego zaangażowania, w tym nierzadko konieczności wynajęcia profesjonalnego pełnomocnika.

Prezydencki minister Błażej Spychalski na antenie Radia Zet jeszcze kilka dni temu uspokajał Polaków, że taki pomysł to nawet w obozie Zjednoczonej Prawicy kwestia dyskusyjna i radzi, żeby zaczekać z osądami do końca prac legislacyjnych w parlamencie.

Póki co Porozumienie Jarosława Gowina wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy negatywnie wypowiedziało się o możliwości takiej zmiany systemu mandatowego w Polsce. - Sprzeciwiamy się takim planom, jako środowisko wolnościowe i proobywatelskie - deklaruje wprost wicepremier Jarosław Gowin.

W uzasadnieniu poselskiego projektu wskazano, że ukarany będzie mógł zaskarżyć w ciągu siedmiu dni do sądu rejonowego nałożony mandat karny. W imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości sprawę projektu ustawy prowadzi Jan Kanthak, poseł Solidarnej Polski.

Niestety, kolejne dni pokazały, że projekt ma akceptację kierownictwa PiS. Ważny polityk obozu rządzącego wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki uważa to za inicjatywę "rozsądną i logiczną".

- To jest pomysł naszych koalicjantów. Wydaje mi się rozsądny i logiczny, bo rzeczywiście odmawianie przyjęcia mandatu raczej nie jest praktykowane w Europie. Nie wiem, co z tym będzie. Będziemy to procedować - ocenia Terlecki.

Na uwagę dziennikarzy, że opozycja w kontekście propozycji PiS mówi o "państwie policyjnym", wicemarszałek odparł stanowczo. - Durna opozycja w każdej sprawie mówi to samo, więc nie jest to nic nadzwyczajnego - mówi polityk i przekonuje, że podobne rozwiązania funkcjonują w innych państwach Europy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności