Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Wszystko stanie się już dziś wieczorem. Rząd wydał komunikat

12.01
0

Mamy ważną wiadomość, która powinna zainteresować wszystkich Polaków. Dziś wieczorem do naszego kraju trafi ważna przesyłka.Epidemia koronawirusa zbiera swoje żniwo. Cierpią przez nią światowe gospodarki, padają firmy, a ludzie tracą pracą. Niestety, to nie jest film science fiction, lecz smutna, codzienna dla wielu z nas rzeczywistość. Bolesna, ale prawdziwa, niosąca za sobą spustoszenie oraz cierpienie obywateli niemal całego świata.

W tych trudnych czasach należy uważać na tak zwane fake newsy, czyli niesprawdzone informacje, które mają na celu sianie dezinformacji i fałszywej propagandy dla partykularnych interesów bliżej nieokreślonych grup, które je kolportują. Miejmy nadzieję, że prawdziwe zagrożenie, jakim jest COVID-19 szybko minie.

Od niedawna w Polsce do obrotu dopuszczona została szczepionka na koronawirusa firmy Pfizer. Już dziś wieczorem do naszego kraju ma trafić preparat od firmy Moderna.

- Mamy zaplanowaną dostawę 29 tysięcy dawek szczepionki Moderny we wtorek w godzinach wieczornych. Ich dystrybucja rozpocznie się prawdopodobnie już w czwartek w zależności od procedury zwolnienia serii oraz zamówień ze szpitali planujących szczepienia w weekend - powiedział prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Jak zapewnił, decyzje czy do danej placówki trafi preparat Moderny, czy Pfizera, zapadają na szczeblu centralnym. Polski rząd zapewniał, że do końca marca ma do nas trafić nawet 840 tysięcy dawek szczepionki Moderny. W kolejnych miesiącach polska strona spodziewa się większych dostaw, które będą trafiały do szpitali. Następnie będę podawane pacjentom z określonych grup, które są zagrożone zakażeniem koronawirusem.

Mieczysław Kowalski

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności