Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Senator ujawnia skandaliczny plan rządu. Miliony Polaków zagrożonych!

12.01
0

Senator Wadim Tyszkiewicz alarmuje, że rząd PiS chce przejąć ważną część służby zdrowia. W państwowym wydaniu może to oznaczać zagrożenie dla funkcjonowania systemu, a dalej - dla zdrowia i życia obywateli.Polski rząd stosuje różne metody na przejęcie różnych sektorów. Jedni się cieszą, ale warto przypomnieć, że często to, co państwowe, równa się mierne. Bo takimi instytucjami nie rządzą głównie fachowcy, lecz przeważnie ludzie z politycznego nadania. Liczą się tam notable, a nie rzeczywiste zasługi konkretnych osób na głównych stanowiskach. Wówczas łatwo o utratę płynności danej jednostki, która jest przecież finansowana z kieszeni każdego z nas.

Jaki jest stan polskich szpitali, chyba każdy wie. Wystarczy odwiedzić chociaż na chwilę daną lecznicę i samemu wyciągnąć wnioski. Nie jest to trudne, ani przesadnie skomplikowane. Często niedofinansowane, narzekające na biurokrację i piętrzące się, sztuczne problemy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce, aby było jak najlepiej, ale wygląda na to, że partia nie podołała wyzwaniu. Bezpartyjny senator Wadim Tyszkiewicz alarmuje, że minister zdrowia powołał zespół, który ma za zadanie przygotować prawne rozwiązania dotyczące restrukturyzacji szpitali.

- Swoim zakresem komisja ma objąć: przekształcenie właścicielskie, konsolidację sektora szpitalnictwa, przeprofilowanie szpitali oraz zmianę struktury świadczeń opieki udzielanych przez szpitale. Temat trudny i niejednoznaczny na pierwszy rzut oka. Polska służba zdrowia jest niedofinansowana i ma wiele mankamentów. Czy upaństwowienie szpitali może rozwiązać ten problem? - napisał parlamentarzysta.

Wskazuje, że z jednej strony to teoretycznie ruch, aby jedna instytucja, czyli w tym przypadku rząd, był odpowiedzialny za szpitale, bo teraz taka odpowiedzialność jest rozmyta pomiędzy rządem a danym samorządem. A na przykładzie Szpitala Narodowego widać, że jest to najzwyczajniej niewydolna placówka.

W. Tyszkiewicz martwi się też o to, kto będzie pełnił realny nadzór nad przejętymi przez państwo szpitalami. Pyta też, czy jeśli będą nimi zarządzali partyjni namiestnicy, to czy poprawi się stan służby zdrowia.

- PiS upaństwawia i nacjonalizuje na potęgę, poprzez spółki zależne kupuje hotele, koncerny medialne, poprzez PZU wchodzi nawet w branżę fitness. Za komuny prywaciarze byli tępieni, a nad wszystkim czuwała przewodnia partia. Czy mamy powrót do czasów słusznie minionych? - pyta retorycznie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności