Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Wszyscy Polacy z zakazem wychodzenia z domu przez kilka tygodni? Szokujące informacje

12.01
1

Jeden z ekspertów sugeruje, że Polakom powinno zakazać się wychodzenia z domu przez trzy tygodnie. Czy ten pomysł jest realny do wprowadzenia?W poniedziałek 11 stycznia podczas konferencji Ministerstwa Zdrowia zostały podane nowe informacje dotyczące obostrzeń w związku z pandemią COVID-19.

Nie wprowadzono żadnych rygorystycznych zasad ale też niewiele się zmieniło. Obecnie obowiązujące restrykcje zostają utrzymane do 31 stycznia. Z jedną różnicą. Po zakończeniu ferii zimowych czyli od 18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą wrócić do nauczania stacjonarnego.

Znany wirusolog prof. Włodzimierz Gut odniósł się do decyzji rządu w sprawie powrotu najmłodszych uczniów do szkół. Twierdzi on, ze podjęcie takiej decyzji nie było łatwe bowiem poziom zakażeń wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.

- Pojawia się problem, jak prowadzić naukę zdalną, czy odpowiadają za nią rodzice, czy nauczyciele. Okres nauki w klasach 1-3 to czas, kiedy człowiek "uczy się uczyć" - zauważył wirusolog.

Jednocześnie podkreśla, że z ostatecznym wprowadzeniem takiego poluzowania obostrzeń powinno zaczekać się do momentu gdy wszyscy nauczyciele zostaną przebadani na obecność koronawirusa i po uzyskaniu wyników dopiero zdecydować czy dzieci mogą wrócić do stacjonarnej nauki. - Jeśli w tym środowisku wyjdzie duże ryzyko, można decyzję zmienić - stwierdził wirusolog.

Profesor Gut przedstawia również swoją wizję jak powstrzymać epidemię. Według niego powinno się wszystkich pozamykać w domach na minimum trzy tygodnie. Dopiero wtedy możliwe byłoby zahamowanie wzrostu zachorowań. Jednak jak sam dodaje, takie rozwiązanie wiązałoby się z całkowitym załamaniem gospodarki. Zaznacza również, ze jeśli nie zostanie poddane szczepieniu minimum 80% populacji, każdy wzrost zachorowań będzie niebezpieczny.

Do 31 stycznia w dalszym ciągu pozostają zamknięte restauracje, boiska, siłownie, centra sportowe. Obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób a także obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Pamiętać trzeba również o zachowaniu dystansu społecznego minimum 1,5m oraz 100m w przypadku zagrożeń.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

MariaMaciążka15.01

Wypisujecie takie głupoty.Zmieńcie pracę. Zlitujcie się nad czytelnikami.

Zgłoś
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności