Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Uwaga na duże kary, zaczęły się kontrole! Ważne ostrzeżenie, możemy słono zapłacić

13.01
0

Mamy garść istotnych informacji dla właścicieli samochodów. W całym kraju ruszyły masowe kontrole, podpowiadamy więc na co warto uważać! Przeczytajcie koniecznie, warto być bezpiecznym i uniknąć kosztownych kar.Wraz z nadchodzącą zimową porą wszem i wobec pojawiają się informacje o konieczności zmiany opon z letnich na zimowe, co do czego słuszności oczywiście nie ma żadnych wątpliwości. W trosce o nasze życie i zdrowie powinniśmy pamiętać również o innych zasadach obowiązujących każdego właściciela samochodu.

Zarówno szyby jak i tablice rejestracyjne powinny być często przecierane z zabrudzeń. Jak wiadomo zima jest w ciągu ostatnich kilku lat dość kapryśną porą roku i częściej jeździmy po błocie niż po śniegu. Choć tak naprawdę czystość samochodu jest sprawą indywidualną to te dwa aspekty należy bezwzględnie przestrzegać. Dlaczego?

Za nieczytelne tablice rejestracyjne bądź zabrudzone czy też pokryte lodem szyby można słono zapłacić. Jeśli zostaniemy zatrzymani przez patrol policyjny najprawdopodobniej zostaniemy jedynie pouczeni i poproszeni o wyczyszczenie szyb bądź rejestracji. Jednak jeśli nie dostosujemy się do tych zaleceń możemy otrzymać mandat w wysokości nawet 500 zł.

Jak wiadomo, również mandatu możemy nie przyjąć jednak w tym wypadku musimy pamiętać, ze sprawa po skierowaniu do sądu i udowodnienie naszej winy wpłynie na znaczny wzrost kwoty kary, która ostatecznie może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Więc chyba lepiej zadbać o te kwestie dla bezpieczeństwa naszego portfela i przede wszystkim w trosce o własne zdrowie. Pamiętajmy, ze oszronione szyby znacznie ograniczają widoczność i uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się po drodze.

Co ciekawe mandat można otrzymać również za pozostawienie śniegu na dachu samochodu czy tez grzanie się w aucie gdy jesteśmy podczas postoju i np. na kogoś czekamy. W tym wypadku silnik powinien zostać wyłączony, bo może nas to kosztować nawet 100 zł.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności