Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Fiskus będzie nękać Polaków! Wyciekły szokujące plany rządu

13.01
0

To się w głowie nie mieści! "Puls Biznesu" dotarł do szokujących planów władzy. Służby skarbowe chcą nękać Polaków i "zarżnąć" finansowo polskie firmy!Według informacji jakie podał "Puls Biznesu", Krajowa Administracja Skarbowa szykuje się do rozpoczęcia akcji kontrolowania firm na ogromna skalę.

Choć takie działania wydają się "czarnym humorem" to niestety ale fiskus na żarty czasu nie marnuje. Jak czytamy w udostępnionym harmonogramie od 11 do 29 stycznia 2021 roku zaplanowano kontrole mandatowe.

- Mimo drugiej fali pandemii, nałożenia na obywateli restrykcyjnych obostrzeń, konieczności zachowywania dystansu, zamknięcia hoteli, pensjonatów, restauracji i centrów handlowych kierownictwo skarbówki postanowiło wysłać kontrolerów do firm. Szefowie izb administracji skarbowej przedstawili specjalne wytyczne podległym jednostkom, czyli urzędom celno-skarbowym - czytamy w "PB".

W jakim celu? Pandemia koronawirusa mocno nadwyrężyła budżet państwowy więc posunięto się do kroków niewyobrażalnych. Rząd postanowił szukać pieniędzy u przedsiębiorców. Kontrole nie ominą również tych, którzy przez COVID-19 i jego skutki działalność zawiesiły.

- Fiskus nie odpuści nawet firmom, które zawiesiły działalność z powodu pandemii. Wejdzie do nich w okresie 1-15 lutego 2021 roku - podkreśla ?Puls Biznesu?

- Takie akcje nie były niczym dziwnym w wakacje, kiedy sprawdzano punkty gastronomiczne w nadmorskich kurortach albo w zimie w kurortach narciarskich. Zadziwiające jest jednak ruszenie do firm teraz - ocenia w rozmowie z "Pulsem Biznesu" jeden z pracowników KAS. - To niebezpieczny pomysł na szukanie dodatkowych pieniędzy.

Na pytania o cel takiej akcji, Krajowa Administracja Skarbowa odpowiada, że kontrole te mają dotyczyć tylko warsztatów samochodowych, wulkanizacji i wymiany opon. Urzędnicy mieliby sprawdzić czy przedsiębiorcy zainstalowali kasy online.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności