Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Katastrofalna zapowiedź, minister nie ma wątpliwości. Ludzie będą wściekli

13.01
0

Minister zdrowia przekazał niepokojące informacje dla wszystkich Polaków. Chodzi o kolejność odmrażania gospodarki i życia społecznego. Może to jeszcze potrwać bardzo długi czas.Z dniem 28 grudnia 2020 roku zostały wprowadzone obostrzenia obowiązujące wstępnie do końca ferii zimowych. Jak wiemy data ferii w roku 2021 wyjątkowo obejmują cały kraj bez wyjątków. Rozpoczynają się z dniem 4 stycznia i 17 stycznia kończą.

Na antenie Radia Zet, Minister Zdrowia, Adam Niedzielski wypowiedział się w kwestii powrotu do znanej nam rzeczywistości gdy pandemia zacznie powoli odpuszczać. W pierwszej kolejności powróci handel i stacjonarne nauczanie w szkołach (póki co zdecydowano tylko o powrocie do szkół uczniów klas I-III szkół podstawowych). Dalej przewidziano otwarcie siłowni oraz restauracji, choć te są na samym końcu listy.

Wraz z wprowadzeniem obostrzeń z dniem 28 grudnia zamknięte są hotele, stoki narciarskie. Restauracjom pozwolono na prowadzenie działalności ale tylko na wynos. Zamknięte są również siłownie, które już od nowego roku zostały poddane skrupulatnym kontrolom.

- Jeżeli miałbym dokonywać jakiejś hierarchii elementów, które będą otwierane, to siłownie i restauracje są raczej na końcu tej listy - powiedział Adam Niedzielski. - Na pewno w pierwszej kolejności będziemy przywracali handel i naukę, zwłaszcza w młodszych klasach.

Pytanie ile czasu potrwa lockdown i kiedy będzie można się spodziewać jego zniesienia pozostaje pytaniem bez odpowiedzi na chwile obecną. Jedno jest jednak pewne. Data ta będzie znana dopiero w momencie gdy szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczną się na szeroką skalę.

- Istnieje zależność, że im więcej ludzi będzie zaszczepionych, tym mniejsza będzie liczba dziennych zakażeń, mniej zgonów - dodał szef resortu zdrowia.

Jak podkreśla Niedzielski, konieczne jest zaszczepienie aż 15 mln Polaków aby można było spodziewać się uzyskanie efektu odporności populacyjnej. Co gorsza może to potrwać nawet do jesieni 2021 roku.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności