Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Każdy z nas zapłaci ogromne pieniądze już za kilkanaście dni. Szokujące wieści!

13.01
0

Już wkrótce w Polsce ma się pojawić nowy podatek. Co oczywiste, jego koszty poniosą wszyscy obywatele.Nie milkną echa coraz to nowszych pomysłów na podnoszenie podatków oraz wprowadzanie nowych. To wszystko dzieję się w Polsce. Bo rząd nie ma własnych pieniędzy, tylko pieniądze wszystkich obywateli. Niedawno pojawił się podatek cukrowy, przez który wiele produktów, w tym napoje gazowane, ma zdecydowanie wyższe ceny. Przykładowo za półtoralitrową butelkę popularnego napoju w sklepie zapłacimy nawet sześć lub siedem złotych. Należy też spodziewać się wzrostu cen innych produktów oraz usług, bo niestety wszystko jest od siebie uzależnione.

Niestety, to nie koniec spodziewanych podwyżek. Warto wspomnieć o podatku handlowym, który mają uiszczać duże sieci handlowe. Obecnie jest zawieszony ze względu na niejasności prawne i wątpliwości wewnątrz struktur Unii Europejskiej. Jednak rządzący z Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie zezwolą na wprowadzenie opłaty. Co jasne, sieci handlowe nie zapłacą za nią z własnej kieszeni, tylko kosztami obciążą zwykłych konsumentów, czyli nas wszystkich, którzy zechcą kupić dany produkt. Trwa oczekiwanie na pojawienie się wiążącego orzeczenia w tej sprawie.

Przykładowo sieć sklepów Biedronka miałaby płacić do budżetu państwa nawet 700 mln zł rocznie, a Lidl około 200 mln złotych. Co oczywiste, firmy te i tak płacą olbrzymie podatki i daniny na rzecz państwa, a pomysł polega na tym, że zapłacą jeszcze więcej. Przez co poszkodowani będą tak naprawdę wszyscy konsumenci.

- Natychmiastowego przełożenia na ceny najprawdopodobniej nie będzie, nie zobaczymy tego z dnia na dzień, tak jak w przypadku tzw. opłaty cukrowej. Najprawdopodobniej będzie to proces, bo atmosfera do podnoszenia cen jest widoczna w całej branży - powiedział w rozmowie z money.pl Robert Krzak, ekspert sektora handlu w EY, a przed laty zarządzający wielu sieci, w tym m.in. Piotr i Paweł czy Makro. Według najgorszego scenariusza, podatek miałby pojawić się już w lutym.

Mieczysław Kowalski

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności