Dziś jest wtorek, 19 stycznia
Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Polski profesor ujawnia całą prawdę o epidemii koronawirusa w kraju. Szokujące słowa! Skandal, nikt się tego nie spodziewał!

13.01
0

Profesor Wojciech Maksymowicz to neurochirurg i były minister zdrowia. W mediach pojawiła się jego wypowiedź na temat walki z koronawirusem w Polsce.Epidemia koronawirusa nie odpuszcza. Ludzie tracą źródła dochodu, prace, a do tego utrzymują się obostrzenia, tak bardzo uciążliwe i dotkliwe dla wszystkich. Nie można wyjść do ulubionego pubu czy restauracji. Wiele branż przeżywa kryzys i zastanawia się, co dalej. Bo nie jest to łatwa sytuacja dla nas wszystkich. Liczymy zatem, że szybko się zakończy i wszyscy będą cieszyli się zdrowiem, życiem oraz możliwością zwykłego funkcjonowania w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Ratunkiem może być zaszczepienie wielu osób na koronawirusa, bo jest już taka możliwość. Tyle że w Polsce procedura idzie powoli. - Nie wiemy, na ile sprawny jest system szczepień. To, co się teraz dzieje, to dopiero start. Gdybyśmy teraz mieli 15 mln dawek, byłbym spokojny. Jesteśmy na wojnie
- powiedział w TVN24 prof. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, były minister zdrowia.

Pochwalił przy tym postawę Niemiec i Izraela, gdzie podawanie preparatu jest szybkie. Dodatkowo te kraje postawiły też na własne dostawy szczepionek. - Umierają dziesiątki tysięcy ludzi, ja widzę tych ludzi, którzy umierają, którzy za chwilę umrą. To jest walka o życie. Tutaj trzeba się było wykazać maksymalną agresją. Przywództwo w tej wojnie musi być takie, jak wojenne - mówił dalej ekspert.

Niestety, jak widać na przykładzie Polski, restrykcje pozostają restrykcjami, a akcja nie przyspiesza, lecz momentami zwalnia. Oby sytuacja jak najszybciej uległa poprawie, bo rządzący na szali postawili życie. Nasze życie oraz naszych sąsiadów.

Prognozy profesora na kolejne miesiące nie są optymistyczne. - Wszystko wskazuje na to, że nie osiągniemy w ciągu pół roku zdolności do odmrożenia w pełni gospodarki. Izrael osiągnie to do końca marca, Niemcy w pół roku - ocenia ekspert w TVN24.

Mieczysław Kowalski

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności